SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Gürcistan’da Rekortmen Rizeli İş Adamı

Gürcistan’da Rekortmen Rizeli İş Adamı
Bu haber 12 Ağustos 2015 - 9:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

mustafa-okutan

Yaklaşık 27 yıldır Gürcistan’da ticaret yapan Rizeli iş adamı Mustafa Okutan, 2014 yılında vergi rekortmeni oldu. 5 Eylül 2015 tarihinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te düzenlenecek törende bir altın, bir de gümüş madalya takılacak olan Okutan hem Bakü’de, hem de Tiflis’te ticari faaliyetlerini sürdürüyor.

Okutan, 1989 yılında Rahmetli Özal’ın Sarp Sınır Kapısını açmasıyla Gürcistan’da ticarete başladığını belirterek, “Gürcistan’da ticarete başladığımda 29 yaşında bir delikanlıydım. Sarp kapısının açılış günü buradaki insanların bize sarılışı, bize özlem duyması beni buraya bağladı. Yaklaşık 27 yıldır Gürcistan’da ticaret yapıyorum. Gürcistan’da Çaykur Bayiliğinin dışında yağ, makarna, maya bayilikleri ile İstanbul’da temizlik ürünleri kapsamında Türkuaz ismiyle kendi markamızı oluşturarak Gürcistan’da ticaretini yapıyoruz” dedi.

Okutan Gürcistan halkının kendilerini sevdiğini belirterek, “27 yıldır duruşumuzdan vazgeçmedik. Bölge kültürünü tanıyıp saygı gösterdik. Bakü ve Tiflis’te iki mağazam var. Yaklaşık 70 kişiye istihdam sağladım. Bu güne kadar hep Türk markalarıyla çalıştım. Birçok Türk markasını burada markalaştırdım. Rize’mizin en büyük markası Çaykur’u Gürcistan’da en büyük markla yaptık. Hep Türk ürünleriyle çalıştım” dedi.

Okutan, “Türkiye’de ticaret yapan firmalara tavsiyem, globalleşip dünyaya açılmalarıdır. Bunun için olması gereken yerde olun, gitmediğiniz yer sizin değildir. Bütün Türk firmalarının Yurt dışında marka olmalarını isterim” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA