SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Fuhuş yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan kadınlarda AIDS iddiası

Fuhuş yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan kadınlarda AIDS iddiası
Bu haber 31 Temmuz 2015 - 20:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

12’si yabancı uyruklu diğerleri Türk vatandaşlığına geçirilmiş fuhuş yapan 27 kadından bazılarında hastalık bulgusuna rastlandığı, bazı kadınlarda da HİV virüsü şüphesi bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından, üç ay süren takip neticesinde dün il merkezindeki iki otele düzenlenen baskında fuhuş yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınıp sağlık kontrolü için hastaneye gönderilen 27 kadından bazılarında hastalık çıktığı, bazı kadınlarda ise AIDS şüphesinin bulunduğu öğrenildi.

Kadınlarla ilişkiye giren şahısların, gerekli tetkikleri yaptırmaları için en kısa sürede sağlık kurumlarına müracaatta bulunması gerekiyor.

KADINLARDAN 10’U SINIR DIŞI EDİLİYOR

Öte yandan gözaltına alınan ve ifadelerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen kadınlardan 16’sı serbest bırakılırken, 10 kadın emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 8’i erkek olmak üzere 10 kişi ise ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılacak.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nün dünkü operasyonunda fuhuş yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 27 kadınla birlikte fuhşa aracılık etme ve yer temin etme suçlamasıyla 2’si bayan 5 kişiden oluşan toplam 34 kişi gözaltına alınmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA