SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Finlandiya’dan gelen Balık Kartalı, Lisinia’ya emanet haberi

Finlandiya’dan Türkiye’ye uçarak geldiği tahmin edilen ve Burdur’a bağlı Bucak ilçesinde tüfekle vurularak yaralanan Balık Kartalı, Burdur Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı.

Finlandiya’dan gelen Balık Kartalı, Lisinia’ya emanet haberi
Bu haber 18 Mayıs 2016 - 16:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bucaklı bir vatandaşın arazide yaralı bulduğu balık kartalını Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne getirdiğini ve oradan da Lisinia’da tedavi altına alındığını anlatan Lisinia Kurucusu Veteriner Hekim Öztürk Sarıca, balık kartalının getirildiği esnada sağ kanadında ciddi yaralar olduğunu ve 2-3 haftalık bir tedavi uygulayacağını söyledi. Sarıca, balık kartalının iyileşmesinin ardından uçuş antrenmanlarının tamamlanarak, doğaya bırakılacağını ifade etti.

Balık kartallarının 25 yıla kadar yaşayabildiğini dile getiren Veteriner Hekim Öztürk Sarıca, doğaya hiçbir zararları olmadığını ifade etti. Avcılığa karşı olduğunu anlatan Sarıca, avcılık yasalarını hatırlatarak, en azından eti yenmeyen hayvanların vurulmamasını istedi. Sarıca, hiçbir hayvanın vurulmamasını istediğini söyleyerek, yaban hayvanlarının vurulması anında doğal yaşam zincirinin bir parçasının yok edildiğini sözlerine ekledi. 

HAYAL GİRİŞİM 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA