SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Fındıklı’nın Huzuru Kaçtı!

10 bin nüfuslu Fındıklı’da sayıları 20’den fazla olan bar, pavyon, gece kulübü ve disko gibi eğlence mekanlarının çokluğu ve bu mekanların fuhuş merkezi haline gelmesi TBMM’nin gündemine geldi.

Fındıklı’nın Huzuru Kaçtı!
Bu haber 13 Ekim 2016 - 22:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP’nin Rize Fındıklılı Milletvekili Prof.Dr. Mehmet Bekaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Fındıklı’da vatandaşların umumi şikayetini dile getirdi.

Bir zamanlar bölge sakinlerinin gittiği, ailece eğlendiği, düğünlerini yaptığı, misafirlerin konakladığı, ilçenin simgesi olan Belediye Gazinosu/Otelinin fuhuş merkezine döndüğü iddialarını da İçişleri Bakanı Soylu’ya soran Bekaroğlu, önergesinde şu görüşlere yer verdi:

“Gecenin bir vakti sarhoş ya da uyuşturucu almış kadınlar ve erkekler sokaklara taşmakta, ilçede kötü manzaralar oluşmaktadır. Artık Fındıklı’da gecenin bir saatinden sonra ilçe sakinlerinin sokağa çıkması mümkün olmamaktadır.”

ŞİKAYETÇİ OLAN FINDIKLI HALKI TEHDİT EDİLİYOR

Fındıklı halkının durumdan son derece rahatsız olduğunu, bu rahatsızlıklarını Kaymakam, Emniyet Müdürü, Jandarma ve Belediye Başkanına defalarca iletmelerine rağmen çoğu ruhsatsız olan ve gerekli koşulları taşımayan bu mekanlarla ilgili bugüne kadar ciddi bir çalışma yapılmadığını belirten Bekaroğlu, şikayet eden Fındıklı halkının, bu mekanların sahipleri ya da bodyguard’larınca tehdit edildiğini ifade etti.

CHP’li Bekaroğlu, cevaplaması için Bakan Soylu’ya şu soruları yöneltti:

1. 10 bin nüfuslu bir ilçede bu kadar çok bar, pavyon, gece kulübü, diskonun olması normal mi?

2. Fındıklı’da faaliyet gösteren bu mekanların ruhsatları var mıdır; varsa bu ruhsatlar neye dayanarak verilmiştir?

3. Bu mekanların denetimi gerekli merciler tarafından gerektiği gibi yapılmakta mıdır; bugüne kadar yapılan denetimlerde neler görülmüş, ne gibi yaptırımlar uygulanmıştır?

4. Fındıklı’daki bu mekanların komşu ülkelerden gelen ya da getirilen kadınların pazarlandığı fuhuş merkezleri haline geldiği iddiaları mevcuttur, bu iddialar doğru mu? Bu duruma karşı Emniyet bugüne kadar neler yapmıştır?

5. Aynı şekilde bu mekanlarda uyuşturucu pazarlandığı ve kullanıldığı iddiaları var; bu iddialarla ilgili Rize Emniyetinin yaptığı herhangi bir işlem var mı?

6. Fındıklı belediye başkanlığı üç dönemdir muhafazakar bir parti olduğunu söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisinin elindedir. Muhafazakar bir belediyenin 10 bin nüfuslu bir ilçede bu kadar çok bar, pavyon, gece kulübü ve disko ruhsatı vermesi normal mi?

7. Belediye Gazinosu/Oteli Fındıklı Belediyesi tarafından mı işletilmektedir yoksa kiraya mı verilmiştir? Kiraya verilmişse kaç yıllığına kiraya verilmiş ve ne kadar ücret alınmaktadır? İlçenin simgesi haline gelen bu mekanın amaç dışı kullanılarak fuhuş merkezi haline getirilmesine ne diyorsunuz? Bu sözleşmenin iptali ve mekanın tekrar ilçe sakinlerine iade edilmesi için bir girişimde bulunmayı düşünüyor musunuz?

8. Çok açık ki, ilçenin bu hale gelmesinde, ruhsatlar konusunda sorumsuzluk örneği sergileyen ve gerekli denetimleri yapmayan Emniyet ve Belediye yetkililerinin büyük payı var. Görevini yapmayan bu yetkililerle ilgili ne gibi işlemler yapmayı düşünüyorsunuz?

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA