SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
AkhisarAntalyasporBaşakşehirBeşiktaşBursasporÇaykurrizesporEskişehirsporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiKasımpaşaKayserisporKonyasporMersin idman yurduOsmanlısporSivassporTrabzonspor

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 7 Türk takımı katılacak

Gelecek sezondan itibaren başlayacak olan Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne Türkiye’den 7 takım katılacak

Bu haber 21 Mayıs 2016 - 19:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eylül ayında prömiyeri yapılacak olan FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak takımlar belirlendi. Basketball.com.tr‘nin haberine göre; İspanya, Sırbistan, Karadağ ve Almanya‘dan kulüp bulunmazken, 7 Türk takımının bu kupada yer alacağı öğrenildi.

FIBA’nın bu organizasyonuna 19 ülkeden toplam 66 takım katılırken, Eylül ayında start alacak olan Basketbol Şampiyonlar Ligi katılım için ön kayıtlar tamamlandı. Fransa ve İtalya 8’er takımla bu kupada en çok takımla temsil edilirken, Türkiye 7 takımla ikinciliği elde etti.

Resmi olmayan listede Yunanistan’dan PAOK ve Aris yer alırken, Pınar Karşıyaka, Banvit, Beşiktaş SJ, Royal Halı Gaziantep, Muratbey Uşakspor, Trabzonspor MP ve Demir İnşaat Büyükçekmece‘den oluşan 7 Türk ekibi de bu organizasyonda bulunacak.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2016-2017 sezonunda yer alacak 66 takım şöyle:

BELARUS (1): Impuls BGUIR

BELÇİKA (4): Oostende, Charleroi, Anvers, Mons-Hainaut

BULGARİSTAN (2) : Lukoil Akademik, Levski Sofya

ÇEK CUMHURİYERİ (1) : Nymburk

ESTONYA (3): Kalev, Rock Tartu, Tallinn.

FİNLANDİYA (3): Kouvot, Pyrinto Tampere, Kataja

FRANSA (8): Strasbourg, Chalon, Le Mans, Nanterre, Monaco, Gravelines, Orthez, Villeurbanne

HIRVATİSTAN (2): Cibona , Split.

İSRAİL (1) : Maccabi Haifa.

İSVEÇ (1): Sodertalje.

İTALYA (8) : Vanoli Cremona, Scandone Avellino, Giorgio Tesi Pistoia, Umana Reyer Venezia, Openjobmetis Varese, Bologna, Consultinvest Pesaro, Auxilium Torino.

LETONYA (5): Riga, Ventspils, Jurmala, Liepaja/Triobet, Valmiera.

MACARİSTAN (4) : Sopron KC, ALBA Fehervar, Szolnok, Kormend.

POLONYA (3): Rosa Radom, Anvil, Torun.

ROMANYA (4): Steaua CSM, Cluj, Targu Mures, Oradea.

SLOVENYA (3): Krka, Lasko, Rogaska.

TÜRKİYE (7): Karşıyaka, Banvit, Beşiktaş, Royal Halı Gaziantep, Muratbey Uşak, Trabzonspor MP, Demir İnşaat Büyükçekmece.

UKRAYNA (3): Dnipro, Khimik, Budivelnik

YUNANİSTAN (2): Aris , PAOK.

SON DAKİKA
) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">