SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Fenerbahçe’ye ‘DHKP-C’ mi saldırdı?

Billion, “Bu saldırıyı yapan DHKP-C’dir” dedi ve ekledi: Seçimler öncesi Türkiye’de kaos çıkarmak isteyen örgüt, Fener’den önce Adliye Sarayı’nı hedef seçti. Saatlerce propaganda yapıp Savcı Kiraz’ı şehit etti …

Fenerbahçe’ye ‘DHKP-C’ mi saldırdı?
Bu haber 11 Nisan 2015 - 17:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıyla ilgili ilginç bir iddia Fransa’dan geldi. Ünlü strateji uzmanı Didier Billion, “Bu saldırıyı yapan DHKP-C’dir” dedi ve ekledi: Seçimler öncesi Türkiye’de kaos çıkarmak isteyen örgüt, Fener’den önce Adliye Sarayı’nı hedef seçti. Saatlerce propaganda yapıp Savcı Kiraz’ı şehit etti.

Çağlayan Adliyesi’nde 31 Mart’ta Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden DHKP-C’nin, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüs saldırısında parmağı olduğu iddia edildi. Uluslararası ve Stratejik İlişkiler Enstitüsü (IRIS) Paris Müdür Yardımcısı Didier Billion, “Fenerbahçe’ye saldırı düzenleyen örgüt DHKP-C. Çünkü hedef, seçimler öncesi Türkiye’de kaos çıkarmak. Bu durumlarda DHKP-C ortaya çıkar ve çıktı” dedi.

TERÖR ÖRGÜTÜ İDDİAYI YALANLAMADI

Terör örgütü ise iddiayı yalanlamadı. Öte yandanSürmene Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırıyla ilgili Nihat S. ile Emre A.’nın serbest kalmasına itiraz etti. Mahkeme ise reddetti.

(Takvim)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA