SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Akhisar Antalyaspor Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Çaykurrizespor Eskişehirspor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Mersin idman yurdu Osmanlıspor Sivasspor Trabzonspor

Fener Denizgücü Ligi Erken Bitirdi!

Bu haber 05 Eylül 2015 - 22:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

çillioğlu

Rize Amatör Spor’una 28 yıldır hizmet veren Fener Denizgücüspor spor faaliyetlerini askıya aldı. RİPORT’ ta düzenlenen törende sporcularını Rize’deki amatör takımlara verdi.

Rize Amatör Sporuna 28 yıldır hizmet veren Fener Denizgücü Spor Kulübü spor faaliyetlerini askıya aldı. Kulüp RİPORT’ ta düzenlenen törende sporcularını Rize’deki amatör takımlara verdi. Törende Fener Denizgücü Spor Kulübü Antrönerlerine plaket verildi. Ayrıca törende Rize Belediyespor, Özel İdare ve Çaykurspor kendi kulüplerine futbolcularını veren Fenerdenizgücü Spor Kulübü Başkanı Kral faysal Çillioğlu’ na plaket sundu

RİPORT’ taki törende konuşan Başkanı Kral Faysal Çillioğlu yaptığı açıklamada, “Fener Denizgücü Spor Kulübü olarak tüm imkânlarımızı zorlamamıza rağmen elimizde olmayan sebeplerden ötürü amatör futboldan, yeşil sahalardan belli bir süre uzak kalacağımızın bildirilmesidir. Kulübümüz 1988 yılında kurulmuş olup, Kuruluş tüzüğü gereği isimi ile turuncu ve mavi renklerimizin anlamı şöyledir; Turuncu rengini Rize’mizin narenciyesi olan mandalina, portakalı ve mahallemizin eski adıyla piyroz “fener” burnu fenerinin ışığından, Mavisini Karadeniz’in mavi sinden almakta, gücü ise Karadeniz’in gücüdür. Fener Denizgücü Spor Kulübü; Fener, Boğaz, Camiönü, Reşadiye, Mermerdelen Mahalleleri sakinleri tarafından kurulmuş olup, bugüne dek futbol başta olmak üzere amatör spor branşlarında faaliyet gösteren bir kulüptü” dedi.

Çillioğlu, “28 yıldır kulübümüz Rize’mize ve Türk sporuna ve Türk gençliğine kazandırdığı sporcularımız içerisinde bugünün büyükleri, yetişkinleri iş güç sahibi olmuş değerli hemşerilerimiz vardır. Bununla birlikte kulübümüz kuruluşundan bugüne kurucu ve yöneticileri olup ebedi hayata göç etmiş olanları, her zaman kulübümüz bünyesinde olup bizi ayakta tutan büyüklerimizi ve arkadaşlarımızıda burada anmadan edemeyeceğim, ebediyete göçen büyüklerimizin ruhları şad olsun Allah rahmet eylesin diyerek; bugün 5 Eylül 2015 tarihinde tarihe not düşülecek bir gün olarak görerekten bugünün konusunu ve önemini arz etmek istiyorum”dedi.

Kral Faysal Çillioğlu açıklamasında, “Başkanlığım süresince kulübümüzün 2. Başkanı olan benden önceki başkanlarımızdan Asım Çillioğlu ve Abdulkadir Şahiner başkanlarımızın, perde arkasında değerli zaman ve mesaisini kulübümüze ayıran 2. Başkanlarımızdan Hakan Birben’e ve tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teknik ekibimiz Abdülkadir Çelik, Erdal Keleş Hocalarımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Rize amatör futbolunun ana yuvası olan Ekrem Orhon Stadyumu’nun yıkılması ile birlikte Rize amatöründe sancılı bir dönem başladığı yıllarda kulübümüz bu olaydan en fazla etkilenen kulüp olmuştur. Nedenine gelince Fener Denizgücü Spor Kulübü Rize’de ki diğer amatör kulüpler gibi devlet kurumu ve belediye maddi kaynaklarından destekli olmadığı için maddiyatını tamamen kendileri karşılayan Rizeli işadamlarından Asım Çillioğlu ve ben Kral Faysal Çillioğlu kardeşler tarafından sosyal sorumluluk adına karşılamaktaydık. Ekrem Orhon Stadyumu ve Atatürk Stadyumu yıkılmadan önce Rize merkezde oturan ailelerin 180 filiz lisanslı çoçukla yaptığımız antremanlarımızı soyunma odamızın ve kulüp derneği yerimizin yıkılması sebebi ile antreman sahalarının il dışında, ilçe stadlarında yapılması sebebi ile çocuklarımızın soyunup antreman yapacağı yerimiz kalmadığından sporcu sayımızı ilk etapta 120 ye daha sonra 80 ve sonrasında 50 sporcuya düşürmek zorunda kaldık” dedi.

Çillioğlu “Bu süreç içersinde imkanları olan resmi kurum ve kuruluşlardan ayrıca yetkililerinden bire bir görüşme yaparak yazılı ve sözlü taleplerde bulunarak antrenman yapabilmek için mahallemizde mini futbol sahası ve maçlara gidip gelmek için araç istememize rağmen gereken ilgi ve desteği göremedik. Bu imkânsızlıklara rağmen katılmış olduğumuz tüm lig müsabakalardan başarılı bir şekilde çıktık, çoğunluğunda finallerde kaybetmiş olduğumuz halde çok değerli sporcular yetiştirmenin sevinç gururunu yaşıyoruz.

En yakın tarihten bahsedersek enson yapılan Doğu Karadeniz milli takım seçmelerine Rize’den sadece kulübümüzden Türk milli takıma seçilen üç sporcumuzdan birinin sakatlanması nedeni ile iki sporcumuzu milli takım kampına gönderme başarısı gösterdik. Bu başarı üsttede söylediğim gibi tüm arkadaş hoca ve sporcularımızın takımdaşlık görevini yerine getirerek yapılan başarıdır tekrar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Futbolun içinden gelen futbolu seven Türkiye’de spor adına tesisleşmede çığır açan sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize de yenisi yapılmadan yıkılan stadyumların merkezde yaşayan ailelerinin çocuklarının futbol oynayacakları yer olmaması içler acısı bir durum olduğunu buradan da söylemek istiyorum. Kulübümüz lisanslı futbolcularımızı il dışından ve ilimizden kulüplerin talip olması sebebi ile, bizde gençlerimizin önünü kesmemek yarının kendi yaşıtlarına ve tüm spor camiasına örnek olması amacı ile hiçbir bedel almadan tamamen karşılıksız 3 futbolcuyu Ç.Rizespor’ a, 10 futbolcuyu Belediye Spora, 5 futbolcuyu Çaykur Spora, 4 futbolcuyu Özel İdareye Vermeyi kararı aldık.

Bu tranfer sonucunda teknik heyetimizle de ayrılık kararı aldık, teknik ekibimizden bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Günün anısına antrenörlerimize birer plaket veriyoruz. Ve yine şimdiye kadar kulübümüze spor malzemesi, eşofman, forma desteği sağlayan isimlerini açıklamaya kalksam saymakla bitiremeyeceğim çok değerli iş adamı arkadaşlarımıza, Rize esnafımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Rize’mizin güzide kulüplerinden Rizespor, Çaykur Spor, Belediye Spor Gençlik Kulüp takımları, futbolcularımıza talip oldular bizden transfer yapılması ricasında bulundular bizlerde Fener Deniz Gücü Spor Kulübü ailesi olarak uygun görüp hiçbir bedel karşılığı olmadan ücretsiz transfer imza günü tertipledik. Gençlerimizin önü açık aydınlık olsun temennisi ile kulüplerede başarılar diliyor hayırlı olsun diyorum” dedi..

SON DAKİKA