SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Erdoğan Yarın Rize’de!

AK Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı katıldığı canlı yayın programında Cumhurbaşkanıyla bir araya gelmek isteyen vatandaşları Sahil camiinde Cuma namazına davet etti. Ayrıca namaz öncesi aziz şehitlerimiz için mevlidi şerif ve kuranı kerim okutulacağını söyledi.

Erdoğan Yarın Rize’de!
Bu haber 19 Mayıs 2016 - 16:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Rize İl başkanı Muhammed Avcı katılığı canlı yayın programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize programı hakkında bilgiler verdi.

İl Başkanı Avcı gerek telefonlarla gerekse de sosyal medya kanalıyla Rizeli hemşerilerinin ‘nasıl cumhurbaşkanıyla buluşabiliriz?’ sorularını kendilerine yönelttiğini ifade etti.

İl başkanı Avcı Cumhurbaşkanının Sahil Camii’nde cuma namazına katılacağını ve orada namaz sonrası hemşerileriyle bir araya geleceğini belirterek, “Bazı vatandaşlarımızın yer olur mu diye soruları oluyor. Sahil Camii’nde takriben 15 bin kişinin namaz kılabileceği vatandaşlarımızın ibadetlerini rahatlıkla eda edebileceği bir ortamın hazırlandı” dedi.

15 bin kişi namaz kılabilecek

İl Başkanı Avcı cumhurbaşkanının geliş haberiyle birlikte şehirde bir heyecan oluştuğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın geleceğini duyulduğu andan itibaren vatandaşlarımızdan ‘hangi programlara katılabiliriz?’ gibi sürekli telefonlar alıyoruz. Nasıl cumhurbaşkanımızla buluşabiliriz diyorlar bizlere. Vatandaşlarımızın da bilgi sahibi olabilmeleri açısından hemen buradan ifade edelim. Cumhurbaşkanımız Cuma namazını Sahil Camii’nde kılacak. Orada müftülüğümüz bir organizasyon gerçekleştiriyor. Şehitlerimiz için mevlidi şerif ve kuran tilaveti okunacak. Orada şu anda ciddi bir hazırlık yapılıyor bizde bu hazırlıklara katkı veriyoruz. Bütün vatandaşlarımızın rahatlıkla ibadetlerini gerçekleştirmeleri için hasır temini gerçekleştiriyoruz. Takriben 15 bin kişisinin orada namaz kılabileceği bir ortam oluşturacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Cuma namazını bütün Rizeli hemşerileriyle birlikte eda edecek. Hiç kimsenin biz geliriz de namazımızı kılabilir miyiz diye bir endişesi olmasın orada vatandaşlarımızın ibadetlerini gerçekleştirmesi için bütün hazırlıklar yapılmıştır. Cuma sonrasındaki programı 14:30 da başlayacak. O saate kadar Cumhurbaşkanımız cami ve çevresinde kalmayı düşünüyor. Vatandaşlarımızla orada hasbıhal etmeyi düşünüyor. Muhtemelen bir selamlama konuşması da gerçekleşebilir. Yarın Cuma namazında bütün hemşerilerimizi Sahil Camii’nde bekliyoruz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">