SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Ekmekçiler Mahallesinin yol çilesi sona erdi!

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 200 yıldır hasretle beklenen Ekmekçiler Mahallesi’nin patika yolunun çilesini sona erdirdi.

Ekmekçiler Mahallesinin yol çilesi sona erdi!
Bu haber 08 Ekim 2016 - 0:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ekmekçiler Mahallesi’nin yaklaşık 200 yıllık hikayesi olan patika yolunun işkencesinin son bulması için özverili bir şekilde çalışan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Ekmekçiler Mahallesi’nin tehlikeli ve dar olan yolunu genişleterek, mahalle sakinlerinin yol hayalini gerçekleştirdi.

Yıllardır hasta ve cenazeleri sırtlarında taşıyan Ekmekçiler mahalle sakinleri Başkan Kasap’a “çilemiz sona erdi. Allah sizden razı olsun” dediler.

Bu mahallede oturan vatandaşların uzun yıllardır kullanmak zorunda oldukları bu yolda zorlu mücadeleler verdiğini ifade eden Başkan Kasap, “Nice canlara mal olan bu yolumuzla birlikte ilimizin yol bakım ve onarım çalışmalarını yapıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın bilek gücüyle yaptıkları, Rizemizin doğal şartlarından dolayı sürekli kapanan bu yol için yapılan onca uğraşlar, çok şükür nihayete erdi, vatandaşlarımız yoluna kavuştu” dedi.

Ülkemizin geleceğine yatırımın ilimize hizmetten geçtiğini aktaran Prof. Dr. Reşat Kasap, Ekmekçiler Mahallesi yolunu bitirmenin gurur ve onurunu yaşadığını dile getirerek, “Çocuklarımıza, gençlerimize daha güzel bir Rize bırakabilmek için çabaladıklarını belirten Başkan Kasap, hep birlikte Rizemizi kalkındıracağız, genişleteceğiz, büyüteceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA