SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Dünya’yı ürküten kutlamya Terör Engel Oldu!

Dünya’yı ürküten kutlamya Terör Engel Oldu!
Bu haber 31 Ağustos 2015 - 13:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Resim_1440919093

Dünya’ya karşı kazanılan zaferi 3-5 çapulcu yüzünden kutlayamadık.

İmkansizliklar ve fakiriiğe rağmen Dünya devletlerine karşı zafer kazanan Türk milleti 3-5 çapulcu yüzünden zafer gününü kutlayamadı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 93 üncü yıl dönümü deneniyle daha önce hazırlanan kutlama programı iptal edilirken buönemli günde sadece Atatürk Anıtına çelenk koyma saygı duruşu, İstikal marşı ve Jandarma Binbaşı Özgür Özgü”nun konuşma yapması ile tören sona erdi.

Rize Cumhuriyet Alanında düzenlenen Zafer Bayramının 93 yıl dönümü etkinliğinde tüm programlar Terör nedeniyle iptal edildi. Cumhuriyet alanında ki törende Saygı duruşu ve çelenk koymanın ardından Jandarma Binbaşı Günün anlam ve önemi hakkında konuştu. Özgür Özgü konuşmasında “ Bugün Dünya”ya karşı mücadelenin zafer günüdür, Sevr anlaşmasının parçalanıp yırtıldığı, bağımsızlık mücüdelesinin gösterildiği gündür bugün, Türk ordusunun silahlarının elinden alınması, askerlerin terhis edilmesinden sonra Mustafa Kemal Atatürk”un yeniden bir ordu kurarak ülke toprakları parçalanmış, olan Türkiye”de 3 yıl 3 ay 11 gün mücadelenin sürdüğü ülkemizde yeniden Dünya devletlerine karşı zafer kazandığımız gündür bugün. Mustafa Kemal”an yaktığı özgürlük ateşi sadece Türk milletinn değil Dünya”da ezilen milleterin de zafer ateşi olmuştur” dedi.

Tören Binbaşı Özgür Özgü”nun konuşması ile son buldu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA