SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Dr. Akgül Erdoğan’a Hakaretten İfade Verdi!

Akgül’e Erdoğan Soruşturması

Dr. Akgül Erdoğan’a Hakaretten İfade Verdi!
Bu haber 19 Ekim 2015 - 16:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülke genelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle tutuklamalar devam ederken bu durumu fırsat bilen bazı kişiler hoşlanmadıkları insanların Erdoğan ve AKP alyehinde ki sosyal medyada yaptıkları paylaşımları bahane ederek “Cumhurbaşkanı’na hakaretten” şikayette bulunduğu ortaya çıktı.

Geçen yerel seçimlerde MHP Rize belediye başkan adayı olan ancak seçilemeyen psikiyatrist uzaman Dr.Zelkif Akgül, kendisine ait facebook sayfasında Erdoğan’a ve AKP ye yönelik eleştiri amaçlı yaptığı paylaşımları kopyalayarak kaydeden bir kişi Rize Cumhuriyet başsavcılığına giderek Dr.Akgül hakkında Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

ŞİMDİLİK TUTUKLANMADIM!

Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan ve bugün Rize cumhuriyet savcılığına giderek ifade veren insanlığın dibe vurduğunu, artık bir moda gibi kimden hoşlanmıyorsanız ‘Erdoğan’a hakaret’ deyip şikayet edin böyle bir huku devleti mi olur diyen Dr.Zelkif Akgül , İHD MYK üyesi ve gazeteci Gençağa Karafazlı’ya yaşadıklarını aktardı.

Akgül,”bir kaç gün önce evime Rize cumhuriyet savcılığından bir tebligat geldi.Açtığımda Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğim gerekçesiyle ifademe başvurulacağı çağrısı vardı. Bügün adliye ye gittim ifade verdim bana yönelik suçlamaların arasında ise ülkede yaşananlardan dolayı ‘Erdoğan’a beddua ettiğim, ağır eleştirileride bulunduğum’ belirtildi.İşin en ilginç yanı ise paylaşımlarımla hakaret ettiğimi iddia eden R.K .T. sözde MHP’li bir kendisini bilmez şahısın olması ..

Ben yaptığım paylaşımların gizli olmadığını alenen yapılan paylaşımlar ve yazılanlar ortada,Hiç kimseye hakaret amaçlı paylaşım yapmadım.Beddua zaten suç olmadığını söyledim.Bir insan olarak herkes gibi bende hoşnutsuzluğumu dile getirdim, dedim.

Savcılık ifademi aldı ve bundan sonraki surecin ne olacağına adalet bakanlığının karar vereceği bana söylendi.Bugün tutuklanmadım yarın ne oalcağı belli değil.Ama bu nasıl hukuk devleti anlamak zor sizi sevmeyen kişi sizin paylaşımlarınızı istediği gibi yorumlasın ve gitsin şikayet etsin sizde adliye kapılarına sürünün olur mu böyle bir şey?
İşin üzücü yanı beni şikayet eden eskiden MHP li ve ülkücü olduğunu iddia eden bir kişinin şikayetçi olması .Anlaşılıyor i AKP hangi ülkücülere rol verdiği belli ama biz bu mücadeleden geri durmayacağız.Vicdanlı bir ınsan olarak sorumlu bir doktor olarak ülkemde yaşanan her türlü adaletsiliklere karşı çımaya devam edeceğim” dedi

ÇALMAK SERBEST

10 yıldır memleketim olan Rize de hizmet veriyorum.Siyasetle ilgileniyorum.Hekes AKP ile çalış para kazan diyor, ya bukadar mı çıkarcı menfaatçı bir toplum olduk.Bu ülke için hizmet etmenin hiç mi önemi yok.Çalma çırpma ve satma serbest ama ülke için bedel odemek günah”diyerek yaşananlara tepki gösterdi..

Dr.Dr.Akgül yargılama sonrası hakkında takıpsızlık kararı verileceğine inandığını şikayetçi olan kişi hakkında ise dava sonrası kendisine iftira atılmasından dolayı da davacı olacağını kaydetti.

Rizenabiz.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA