SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Donald Trump’ın mitingi olaylı geçti

ABD’de 8 Kasım’da yapılacak başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump ile Demokrat Parti adayı Hillary Clinton arasındaki yarış gittikçe kızışıyor. Donald Trump’ın New Mexico’daki mitingi olaylı geçti.

Donald Trump’ın mitingi olaylı geçti
Bu haber 26 Mayıs 2016 - 0:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Trump aleyhine slogan atan bir kadın, güvenlik güçleri tarafından zorla dışarı çıkarıldı. Kongre Merkezi’nin dışında da protestolar devam etti. Resmi görevlilere pet şişe atan, çöp bidonlarını devirip barikat kuran gruba karşı polis biber gazı kullandı. Olaylı gecede bazı göstericiler yaralandı.

TRUMP İLK KEZ HİLLARY CLİNTON’UN ÖNÜNE GEÇTİ

Başkanlık yarışında Cumhuriyetçi aday Trump’ın ilk kez Demokrat Parti adayı Hillary Clinton’un önüne geçti. BBC’nin bildirdiğine göre, RealClearPolitics (RCP) adlı kuruluşun, ülke çapında yapılan kamuoyu yoklamalarının ortalamasını alarak ulaştığı sonuç Trump’ı yüzde 0,2 önde gösteriyor. Buna göre Trump’ı destekleyenlerin oranı yüzde 43,4, Clinton’unki ise yüzde 43,2 görünüyor.

Trump daha önce Eylül ve Aralık aylarında Clinton’a çok yaklaşmış, fakat öne geçememişti. Clinton ile Trump arasındaki makas Eylül’den bu yana yüzde 11’den yüzde 0,6’ya kadar daralan büyük dalgalanmalar gösterdi.

CHA

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank"> ) 50% 0% no-repeat scroll transparent;" target="blank">