SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Diyarbakır’da ÇAYKUR Paneli

Diyarbakır’da ÇAYKUR Paneli
Bu haber 24 Nisan 2015 - 12:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, kaçak çay kullanımanın zararlarına dikkat çekmek amacıyla Rize Ticaret Borsası tarafından Diyarbakır ve Mardin’de sempozyumlar ve çay içme yarışmaları düzenleyeceklerini söyledi.

İmdat Sütlüoğlu

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu imzasıyla yapılan açıklamada, Cumartesi günü Diyarbakır’da düzenleyecekleri ‘Doğal ve Sağlıklı ÇAYKUR’ sempozyunda, Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yetiştirilen dünyanın en doğal ve sağlıklı organik çayının yararları ile insan sağlığını tehdit eden kaçak çayın zararlarının anlatılacağı bildirildi.

Açıklamada, İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Çelik ile aynı üniversitenin Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fatma Çelik’in sempozyumda bilimsel tespitler ışığında kaçak çayın insan sağlığına verdiği zararlarının anlatacağına yer verildi.

ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Sanat Merkezi Devlet Klasik Türk Müziği Koro Salonu’nda 25 Nisan Cumartesi günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek sempozyum sonrasında, ödüllü çay içme yarışması düzenlenecek. Yarışmaya isteyen herkesin katılabileceği ifade edilen açıklamada, belirlenecek sürede en fazla çay içen ve ilk 3’e giren kişilere kuru çay ödülü verileceği kaydedildi. Etkinlikte ayrıca vatandaşlara gün boyu çay ikramında bulunulacağı belirtilen açıklamada, 26 Nisan Pazar günü de Mardin’de de aynı şekilde sempozyum ve çay içme yarışmalarının tekrarlayacağı bilgisi yeraldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA