SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Derepazarı sağlıklı yaşam için yürüdü!

Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Derepazarı’nda sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.

Derepazarı sağlıklı yaşam için yürüdü!
Bu haber 19 Kasım 2015 - 23:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nca yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı etkinlikleri kapsamında İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce Derepazarı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından “Sağlıklı Yaşam Yürüyüş” düzenlendi.

Düzenlenen yürüyüşe İlçe Kaymakamı Sayın Adem Can, İlçe Garnizon Komutanı Selahattin Bilgili, İlçe Belediye Başkanı Yakup Samangül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İskender, İlçe Nüfus Müdürü Sinan Yılmaz, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Gular Bektaş, kamu kurum kuruluş çalışanları, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Fiziksel aktivitenin arttırılması sadece bireysel değil toplumsal bir sorun olup toplum tabanlı, çok sektörlü, multidisipliner ve kültürel yaklaşım gerektirmektedir. Bu nedenle toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak; yeterli, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek amacıyla Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında yapmış olduğumuz sağlıklı yaşam yürüyüşleri fiziksel aktivitenin teşviki için büyük önem taşımaktadır. Toplumumuzda fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Halk Sağlığı Müdürlüğümüze bağlı Derepazarı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından organize edilen sağlıklı yaşam yürüyüşüne katılan herkese katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA