SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Demir: Başbuğumuz Türkeş’i Özlemle Anıyoruz!

Rize Ülkü Ocakları’ndan Başbuğ Türkeş’in ölüm yıl dönümü ile alakalı basın açıklması!

Demir: Başbuğumuz Türkeş’i Özlemle Anıyoruz!
Bu haber 03 Nisan 2016 - 18:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Rize İl Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Demir 4 Nisan 1997 tarihinde hayatını kaybederek ebediyete uğurlanan Cennet Mekan Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü ile alakalı bir basın açıklaması yaptı.

Türkeş’i minnetle anıyoruz diyen Demir “Türk Siyaset yaşamını etkileyen, Ülkücü Hareketin Başbuğu Alparslan Türkeş’in aramızdan ayrılışının 19. Yılının üzüntüsünü yaşamaktayız. Duruşu, fikri ve tavrıyla biz ülkücüleri kendine hayran bırakan Başbuğumuzu saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz”dedi.

Türkeş’in Türk Siyasi tarihinde önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Demir “Unutulmamalıdır ki Tarihin gördüğü en iyi siyasetçilerinden biri olan Türkeş, aklını hiçbir zaman gelecek seçimlere yormamış, nesillere yormuştur. Bütün düşüncesi ve işlevleri gelecek nesiller üzerine olmak ile beraber söylemleri ve yaşantısı da yeni nesillere hala ışık tutmakta, örnek olmaktadır” şeklinde konuştu.

Demir Açıklamsının devamında “Söz konusunun vatan ve millet olduğu anda gerisini teferruat sayarak kolları sıvayan Başbuğumuz, bizlere şerefli bir davayı miras bırakmıştır. Kendisine bu şerefli davanın mensupları olarak minnettarız. Ülkücü Hareket olarak yaşantımıza aydınlık olan 9 Işık’tan aldığımız fikirlerimiz ile, devletçi politikalarımız, Milletimize olan sadakatimiz ve tarihimize olan sevdamız asla tükenmeyecek, tükenmeye yüz tutmayacaktır

Değerli Ülküdaşlarım;

Unutmayınız ki sizler ‘Şerefli bir bayrağın taşıyıcısısınız’. Başbuğumuzun pek kıymetli ‘Ülkücüler insanlık alemi içerisinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdırlar’ sözünü unutmayarak, vatana, millete ve bayrağa olan sevdanızın kullanılmasına müsaade vermeyiniz. Ülkücülük isminin gerektirdiği fikriyata sahip olmak için araştırmalar yapıp, Ocaklarımızda gerçekleştirilen seminer ve konferanslara katılınız. Merhum Başbuğumuzun mirasına sahip çıkarak, atalarımıza layık birer birey olma yolunda mücaadele ediniz.

Bu duygu ve düşünceler ile Cenabı Allah’tan başta aziz şehitlerimiz olmak üzere, ebediyete göç etmiş tüm büyüklerimiz ve Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi’ye rahmet, Tüm Ülkücü-Milliyetçi camiaya baş sağlığı diliyorum.

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA