SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Çivilerin Dilinde Projesi hayata geçiyor

Çivilerin Dilinde Projesi hayata geçiyor
Bu haber 31 Ağustos 2015 - 13:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

artvin

Çivilerin Dilinden Artvin projesinin üçüncü ayağı Proje Koordinatörü Latif Yılmaztürk ve Filografi öğrencileri eşliğinde Sakarya’ya gidilerek başladı.

Hayati Akbaş

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 gençlik projeleri destek programı tarafından desteklenen Çivilerin Dilinden Artvin projesinin üçüncü ayağı Proje Koordinatörü Latif Yılmaztürk ve Filografi öğrencileri eşliğinde Sakarya’ya gidilerek başladı. Artvin Merkezden yola çıkıldığında Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Borçka ilçesinde öğrencileri karşıladı. Karşılama esnasında öğrencilerimizle sohbet eden başkan Kocatepe iyi dileklerle öğrencileri Sakarya’ya uğurladı.

 

Projenin içeriğinde bulunan Türkiye’de Filografi adına tek dernek olan Sakarya Filografi Yaşatma ve Geliştirme Derneğine çalışma ziyareti gerçekleştirildi. Programda Sakarya’ya varıldıktan sonra Filografi Yaşatma ve Geliştirme Derneği Başkanı Leyla Akıncı, Yardımcısı Belgin Akkoyun, Sayman Gönül Bayrakçı, Yönetim Kurulu Üyeleri Yeşim Marangoz ve Habibe Özge Yazılı’ya ziyarette bulunuldu. Ziyarette Filografi Atölyesine gidilerek çiviler tellerle buluşarak oluşturulan eserler incelendi. Derneğin güzide başkanı ve üyeleri Filografi Sanatını Dünyaya ve Türkiye’ye tanıtarak sanat adına her türlü fedakârlıklarda bulunabileceklerini dile getirdiler. Dernek ziyaretinden sonra Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü olan Fatih Çeliker makamında ziyaret edilerek Borçka’nın meşhur balından hediye edildi. Memnuniyetlerini dile getiren Çeliker bu tarz projeleri her zaman desteklediklerini belirterek ziyaret sonlandırıldı. İl Müdürlüğünden sonra Sakarya Gençlik merkezine gidilerek Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan ve Gençlik Çalışanlarına ziyaret gerçekleştirildi.

Programın son günü Sakarya’da ki Deprem müzesi ziyaret edildi. Öğrenciler maket deprem evinin üzerine geçerek deprem anında neler yapılacağı ve Sakarya’da meydana gelen 17 Ağustos depreminde insanların neler yaşadığını anlatmak için empati istasyonunda öğrencilere simülasyonla o anlar yaşatıldı. Son olarak Sakarya’nın Kuzeyinde bulunan Kaynarca ilçesindeki Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük Longozu olan Acarlar Longozu gezilerek Sakarya Çalışma ziyareti sonlanmış oldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA