SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Hasan Fehmi Demir
Hasan Fehmi Demir

CHP’de Rize’de Kalesini Teslim etti

Rize’de seçimlere Kenan Bıyık ile giren Cumhuriyet Halk Partisi, bu seçimlerde Kenan Hoca’nın üzerini çizdi.

CHP’de Rize’de Kalesini Teslim etti
Bu haber 19 Eylül 2015 - 12:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize’de seçimlere Kenan Bıyık ile giren Cumhuriyet Halk Partisi, bu seçimlerde Kenan Hoca’nın üzerini çizdi.

Birkaç gün öncesinden başlatılan Kemal Köymen propagandası amacına ulaştı. CHP’nin yer yüzü takımının tamda istediği buydu. Ramazan ayında CHP’den bağımsız yeryüzü sofrası kuranlar, iftarını partiden bağımsız sofralarda açanlar Bıyık aleyhinde bir propaganda başlatmıştı.

Kenan Bıyık ile yapmış olduğum bir sohbette kendisini bu kez Milletvekilliği’ne hazırlamış görünüyordu. Rizeli ise Kenan Bıyık’ın bu seçilmede şansının daha fazla olduğuna ve kesinlikle TBMM’de temsilci olacağına inanıyordu.

Kenan Bıyık’ın Rize’den seçilmesi ise AK Parti’de Hasan Karal’ın bitişi olacaktı. Hatırlarsanız Mesut Yılmaz’ın Rize Milletvekili adaylığına bağımsız girdiği seçimlerde AK Parti’nin Rize’de 3’te 3 yapacağına inanan Hasan Karal ‘O zaman sen 3. Sıradan adaysın, nasılsa seçileceksin’ denilircesine 3.sıraya konularak harcanmıştı. Neticesinde Mesut Yılmaz Rize’de bir zafer kutlaması ile Ankara’ya gönderilmiş, MHP Adayı İbrahim Kartal’ında o dönemde iddia ettiği gibi ‘Gidiş o gidiş’ misali bir daha da dönmemişti.

Velhasılıkelam Karal bir sonraki seçimleri beklemek zorunda kalmıştı. Şimdi Rize’den bu kadar emin olan Hasan Karal yanılmasın, yüzü kara olmasın diye yer yüzü ekibi işe koyuldu ve Bıyık liste dışı kaldı.

Şimdi soruyorum CHP’lilere, hiçbirimizin sevmediği Mehmet Aslankaya olsaydı? Belki yeryüzü sofraları yine kurulurdu ama bu iş buralara varmazdı. Bir çoğunuzun hatta çoğumuzun gitmesi gerek dediği Alsankaya’yı şamdan ile arıyoruz. Sade mum ona saygısızlık olur bu konjektörde.

Rize’de AK Parti’nin 3. Sıra adayı olan Aşkın Bak’ın artık bir seçim propagandası yürütmesine gerek kalmadan CHP’liler tarafından vekilliği altın tepsi ile kendisine sunuldu. Tıpkı zamanında Halil Bakırcı’ya birileri tarafından sunulan belediye başkanlığı gibi.

CHP Rize’de zannetti ki aldığımız oyun tamamı CHP’nin kendi oyudur. Parti’nin bu tutumu CHP’nin taban oylarının da azalmasına sebep olacaktır. Şimdi aklıma gezi olaylarından kalan bir espri geldi; CHP ‘O son genel başkan yardımcısını partiye almayacaktı!’. Yumuşak siyaset diye diye parti ilkelerinin de yumuşatıldığını tüm tarih kitapları ‘Atatürk’ün partisine ihanet edenler’ şeklinde yazacak.

Ama sanki CHP’lilerin umurunda mı? Bu işin Ceremesini yine dik duran, ‘Durmuş’ ve düşünmüşler CHP’liler çekecek. Allah yardımcın olmuş Durmuş.

İl başkanının istifasına bakıyorum da şimdi hiçte üzülesim gelmiyor. CHP Merkez ilçe üzerinde kurulan komplolar dilden dile dolaşmaya başlamışken, bu işi en son duyan olan İl başkanı zaten başarısız olduğunu göstermişti. Yok eğer baştan beri biliyor da bu iş Belediye Parkı’nda tartışılacak kadar malzeme olana kadar bir şey yapmamışsa zaten başarısızlığının 2. Resmidir. Yani diyorum ki yukarısı ‘BIYIK’ aşağısı sakal.

Gelgelelim başlıktaki ilk –de ekine. CHP’de dedim çünkü açıklanan aday tabloları neticesinde doğan tepkilere bakıyorum Türkiye’nin bir çok ilinde durum bundan farklı değil. AK Parti’nin olası bir tek başına iktidarında ve İlk Başkan Recep Tayyip Eroğdan’a herkes kendisini hazırlamalı.

Hasan Fehmi demir 19.09.2015

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA