SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

CHP Rize’den 1 Kasım Yorumu!

“ Göbeğini kaşıyan adamları kazanmayı başarmamız lazım”

CHP Rize’den 1 Kasım Yorumu!
Bu haber 03 Kasım 2015 - 15:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Rize milletvekili adayı Kemal Köymen seçim sonuçlarını değerlendirdi. CHP teşkilatlarını halktan uzak olmakla eleştiren Köymen “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir zamanlar ‘Biz göbeğini kaşıyanları kazandık açıklaması vardı. CHP bunu başaramıyor, bir şekilde bunu başarması gerekiyor.” dedi.

CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı ile birlikte Rize Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen CHP Rize milletvekili adayı Kemal Köymen ülkedeki genel tabloya bakıldığında yinede başarılı oldukları Rize’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı yarışmak zorunda bırakıldıklarını öne sürdü. Seçimde oy kaybetmelerinden MHP Rize milletvekili adayı Cem Kazmaz’ı sorumlu tutan Köymen, “Cem Kazmaz denilen zat Bahçeli’nin yaptığı gibi AKP’nin ekmeğine Rize’de yağ sürdü. Bize zarar verdiği gibi kendi partisine de zarar verdi. Bizi PKK ve HDP ile aynı dili kullanmakla suçladı. Bu beyefendi AKP için çalıştı. İşkembeden atıyordu çıksın şimdi konuşsun bakalım. Bu sonucun sorumlusu ve vebali Rize’de Cem Kazmaz, Türkiye’de ise Devlet Bahçeli’dir. İktidarı altın tepsi ile AKP’ye hediye ettiler.”

“HALKIN SEVİYESİNE İNMEK LAZIM”

CHP’ye yönelikte de eleştirilerde bulunan Köymen AKP teşkilatlarının CHP ile mukayese edilemeyecek kadar halkla bire bir temas halinde olduğunu belirterek “Tayyip Erdoğan’ın bir zamanlar ‘Biz göbeğini kaşıyanları kazandık, onlara milletvekili bakan olma şansı tanıdık’ açıklaması vardı. CHP bunu başaramıyor. Bir şekilde bunu başarması gerekiyor. Teşkilatların yeniden yapılanması gerekiyor. 4 yıl sonrasının hazırlığını bugünden itibaren yapmamız lazım. Halkla kaynaşmak, dilini konuşmak ve seviyesine inmek lazım. Herkesi kucaklamak gerekir. Aksi taktirde bu parti büyüyemez. Sadece özünde CHP sevdası olanlarla biz bunu devam ettirmek istiyorsak başarılı olamayız. Diğer insanları da kazanmak gerek. Yoksa CHP büyüyemez. AKP, CHP ve MHP’den seçmen kazanıyorsa biz neden onları kazanamıyoruz. Kazanmadan olmaz. O bizden değil, bu bizden değil anlayışı ile bu parti kesinlikle büyüyemez ve yok olup gitmeye mahkûmdur.38 yıldır iktidar olamadık, bu anlayışla olamayız.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA