SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

CHP Rize Darlandı!

CHP Rize Darlandı!
Bu haber 08 Mayıs 2015 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

53 Gazeteciler derneğinde basın toplantısı düzenleyen CHP Rize Milletvekili adayı Kenan Bıyık, Tahin Ocaklı ve CHP Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı’ya gazetecilerin yönelttiği bir soru üzerine ilginç dakikalar yaşandı.

bıyık-1

CHP Rize 1. Sıra Milletvekili adayı olan Kenan Bıyık kendisine yöneltilen sorulara istinaden, Projeleri ile ilgili açıklama yapamazken kendisini Türkiye Cumhuriyeti Eski Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal ve Dönemin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kıyaslayarak ismin CHP’nin önüne geçtiğini iddia eden cümleler kullandı. Tepki ile karşılaşacağını anlayan Bıyık toparlamakta güçlük çekti ve bocalamaya başladı.

Bıyık; CHP ile HDP arasındaki yakınlaşmanın, Kandil gecesi HDP ve CHP’lilerin, HDP tanıtım töreninde kol kola halay çekmelerinin kendisine sorulması üzerinede verecek cevap bulamayınca basın toplantısını yarıda kesmek zorunda kaldı.

Rizeli gazeteciler CHP’nin Rize Milletvekili adayına sorular yönelterek cevaplamasını istedi. Bıyık gazetecilerin kendisine yönelttiği; CHP ile HDP arasındaki yakınlaşmanın, Kandil gecesi HDP ve CHP’lilerin HDP ‘nin tanıtım töreninde kol kola halay çekmelerinin sorulması üzerine toplantıyı erken tamamladı ve soruları cevapsız bırakarak dernek binasını terk etti.

Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye katılmadan önce dönemin AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti teşkilatları hakkındaki görüşleriyle, bugün ki söylemlerini sürekli gündeme getiren CHP’nin Rize İl Başkanı Mesut Rakıcı söz konusu kendi genel başkan yardımcıları olunca sorulan soruya tepki gösterdi.

İl Başkanı Rakıcı HDP’nin kurucu fikir önderlerinden, CHP genel başkan yardımcısı Mehmet Bekaroğlu’nun CHP’ye gelişi ile ilgili sorulara “Siz bu soruları gidin Ak Parti’ye sorun, Numan kurtulmuş ve Süleyman Soylu’yu size anlatsınlar” şeklinde tepkiyle cevapladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA