SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Cerattepe’de Hareket Bitmiyor!

Cerattepe’de Hareket Bitmiyor!
Bu haber 14 Temmuz 2015 - 8:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

cerettepe

Bir süre önce yargıya taşınan ve 61 avukat, 763 davacı ile Rize İdare Mahkemesinde ‘iptal’ davası açılan Artvin’in Cerattepe Mevkiindeki maden arama çalışmalarına karşı nöbet tutma direnişi devam ederken; önceki sabah saatlerinde bölgede yeniden hareketlilik yaşandı.

Orman Müdürlüğü yetkililerinin, maden arama çalışmaları kapsamında Cengiz Holding’e bağlı Etibakır firmasına ağaç kesimi için yer tahsisi yapmak istediği bölgede, sabah saat 05.00’da, yeniden jandarmalar eşliğinde iş makinelerinin çıkarılacağı haberi Artvinlileri yeniden harekete geçirdi.

Cep telefonlarına gelen, ‘Acil! Maden şirketi jandarma eşliğinde Cerattepe’ ye çıkıyor. Hemen otopark önünde buluşup Cerattepe’ ye çıkalım’ kısa mesajıyla sabah erkenden yollara dökülerek Cerattepe’ deki nöbet alanına ulaşan Artvinliler, burada kısa bir açıklama yaparak eylemlerine devam etti.

Yayladaki nöbet alanında toplanan Artvinliler adına konuşan Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan, “Şirket ve bakanlık yetkilileri hukuksuz ve yasalara aykırı işlemlerinde diretiyorlar. Bizim bu süreçte yılgınlığa düşeceğimizi sanıyorlar. Biz her zaman burada olacağız. Her an, her saat karşılarına dikileceğiz. Burada olduğumuzu öğrendiler ve bir kez daha vazgeçtiler. Her koşulda nöbetimiz sürecek ve buraya giremeyecekler. Bunu beyinlerine kazısınlar” dedi.

Artvinliler ve yaşam savunucularının nöbet tutmaya devam ettiği bölgede herhangi bir hareketlilik olmadığı öğrenilirken; halkın yeniden bölgeye giderek eyleme destek verdiğini öğrenen bakanlık ve şirket yetkililerinin araçlarını alana götürmekten vazgeçtikleri kaydedildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA