SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

ÇAYKUR’un Didi’si 35 ülkede yerini aldı

Dünya markası olma yolunda hızla büyümeye devam eden DİDİ 35 ülkeye ihraç ediliyor .

ÇAYKUR’un Didi’si 35 ülkede yerini aldı
Bu haber 26 Haziran 2015 - 14:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Özlem Çetin – Taraf53

Henüz 1,5 yaşında olan ve kuruluşunda oldukça ilgi gören DİDİ şimdi de Dünya markası olma yolunda büyümeye devam ediyor.

Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu soğuk çay olarak Dünya markası olma yolunda Dünya devleri olan Coca Cola ve Pepsi ile artık yarış içindeyiz. Şu an da 35 ülkeye Didi satmaya başladık. Sene sonuna kadar 50 ülkenin üzerinde ihracatımız olacak. Gelecek yıl 100 ülke hedefimiz ve şu ana kadar 15 milyon litre didi satışımız gerçekleşti” dedi.

Fabrikalar kurabılırız

Dünya markası olma yolunda DİDİ”nin hızlı bir büyüme içinde olduğunu belirten Sütlüoğlu “ Çeşitli ülkelerden talepler var, elbette uzaklıklara göre ve satış durumuna göre çeşitli ülkelerde DİDİ tesislerini kurabılırız. Şu an 4 firma ile çalışmaktayız ve bu firmalar bizim ürünümüzü çıkarmakta, Bakanlığımızdan Rize”de DİDİ tesisi kurmak için izin istedik. Artık Didi kendini aştı ve Dünya markası oldu” dedi.

DİDİ aracı oldu

DİDİ sayesinde Türk Çayının Dünya pazarlarına gireceğini belirten Sütlüoğlu “ Dünya”nin çeşitli ülkelerinden önce Didi”mize ardından çayımıza ilgi artmaya başladı. Türk Çay”ı bugüne kadar iyi anlatılamadı. Dünya”nın tek zirai mücadelesi olmayan çay”nın Türk Çay”ı olduğunu anlatiyoruz ve artık Didi ile birlikte çayımız da ilgi görmeye başladı” dedi.

Çay alanları bize yetmeyecek

Yeni çay alanlarının açılması gerektiğini söyleyen Sütlüoğlu “ Önceki yıl ne bizim ne özel sektörün elinde kuru çay kalmadı, bu gelecek te te böyle olacak, çay pazarı büyümekte ve sudan sonra en çok içilen Çay artık ilgi görmekte. Artık çay alanlarını genişletmemiz gerek, Kurum olarak rekoltemizi artırmaya devam edeceğiz. Özel sektörün de artık kendi üreticisini seçme zamanı geldi. Farklı fiyat üreticileri başka yönlere çeker, özel sektör geleceğin temellerini atmalı” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA