SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

ÇAYKUR: Kimse Mağdur Edilmeyecek

ÇAYKUR: Kimse Mağdur Edilmeyecek
Bu haber 28 Ağustos 2015 - 12:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İmdat Sütlüğlu

Artvin’in Hopa, Borçka ve Arhaviİlçelerinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgede fabrikası bulunan ÇAYKUR basın açıklaması yaptı.

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayla yaşanan sel olayında selden etkilenen FHopa Çay Fabrikası için çalışmaların başlatıldığı hiç kimsenin mağdur edilmeyeceği bildirlidi.

Yapılan açıklamada şu fiadelere yer verildi;Bölgemizde 23 Ağustos Pazar günü başlayıp, son 50 yılın en büyük felaketlerinden birine neden olan yağmurların oluşturduğu sel ve heyelanlar sonrasında, bölgede bulunan teşekkülümüze ait fabrika ve çay alım yerlerimiz de zarar görmüş olup, ancak üreticilerimizi mağdur etmemek için gerekli tedbirler alınmıştır.

Yaşanan afet neticesinde Arhavi ve Hopa ilçelerimizde oluşan hasarlar nedeniyle uygunluğunu kaybeden alım yerlerimizde yaş çay alımı araç üzerinde yapılacaktır.

Hopa ve Arhavi ilçelerimizdeki üreticilerimizden alımlarda günlük kontenjan uygulanmadan limitsiz alım yapılacaktır.

Yaşanan afetin ortaya çıkardığı durumu istismar edip üreticimizin elindeki ürünü ucuza satın almak isteyen firmalara ödün verilmemesi için müstahsillerimizin bu firmalara itibar etmemesi gerekmektedir.

Her zaman müstahsilimizin yanında olan ÇAYKUR bu zor zamanda da üreticimizi mağdur etmeden ürününü satın alacaktır.

Bir kez daha bölgemizde yaşanan son yıların en büyük afetinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına ve bölgemize baş sağlığı, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA