SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Çayeli’nde 60 haneli köy kayıyor!

Rize’nin Çayeli ilçesi’nde aşırı yağışlar nedeniyle 60’a yakın evin tehlike altına girdiği köyde 4 ev boşaltıldı; herkes korkudan köyü terk etti.

Çayeli’nde 60 haneli köy kayıyor!
Bu haber 03 Aralık 2015 - 19:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çayeli İlçesine bağlı Yenice köyünde 3 hafta önce etkili olan şiddetli yağış sonrası meydana gelen heyelanlarda köy yolu ulaşıma kapanırken, 4 ev boşaltıldı, 60’a yakın ev de yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Tarım arazileri de büyük zarar gören köyün yolu, önceki gün ulaşıma açılabildi. Yaşananların ardından 3 hafta geçmesine rağmen hala daha evlerine dolan çamuru temizlemeye çalışan az sayıda köy sakin dışında, köyde kimse kalmadı. Köylerindeki heyelan tehlikesini anlatabilmek için drone kiralayan köylüler, havadan çekilen görüntüleri AFAD ekiplerine sundu. Görüntülerde köyde hemen her yerde heyelan yaşandığı da kayıtlara girdi.

Yenice Köyü Muhtarı Ekrem Yalçın da, köyün tamamına yakınının heyelan maruz kaldığını belirterek, “Köy dik bir alanda kurulu. Her yer kayıyor. Tedirginlik duyuyoruz. Köyde kimse kalmadı. Korkudan herkes ilçedeki evlerine ya da yakınlarının yanına gitti. Bir an önce önlem almazsak köy kayıp gidecek” diye dert yandı.

Bu arada Yenice Köyü’ne komşu Ormancık Köyü’nde de heyelanlar nedeniyle hasar meydana geldi. Köyde bazı evler heyelan tehlikesine karşı boşaltıldı.

Kaynak: Posta.com.tr

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA