SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Çayeli Belediyesi Başkanı Esmen Çalışmalarını Değerlendirdi!

Çayeli Belediyesi Başkanı Esmen Çalışmalarını Değerlendirdi!
Bu haber 17 Ağustos 2015 - 14:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çayeli Atilla Esmen

Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen Göreve geldikten sonra vadettiği projelerin bir bir hayata geçmesiyle birlikte ilçede gözle görülen bir değişim süreci başlamış oldu.

Dr. Atilla Esmen seçimden önce söz verdiği projelerden bir kısmını tamamlarken bir kısmının da çalışmaları devam ediyor. Kısa zaman içinde ilçemize 9 adet çocuk oyun parkı, rekreasyon alanı, yol betonlama, asfalt, taş duvar, yeni yol çalışmaları, Çayeli Gençlik merkezi ve Yeni Belediye Binası çalışmalarını ilçemize kazandıran Dr. Atilla Esmen yeni projeleriyle Çayeli’nde değişim rüzgarını sürdürmeye kararlı.

Görevi devraldıktan sonra bugüne kadar gelen süreçte yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Dr. Atilla Esmen’in açıklamalarından bazı konu başlıkları ise şöyle;

YENİ HİZMET BİNAMIZI ÇAYELİMİZE KAZANDIRDIK;

Yeni binamızda Belediyemiz ve Kaymakamlık olarak halkımıza daha kaliteli hizmet vermeye başlayarak Çayeli’ne güzel bir eser kazandırdık.

ÇAYELİ GENÇLİK MERKEZİ ÇAYELİ’NE KAZANDIRILDI;

Çayelili gençler tarafından uzun süredir dile getirilen gençlik merkezi projesi hayata geçirildi. Başkan Dr. Atilla Esmen, bu projeyi bir hayır kurumu olarak nitelendirdi.

ÇEŞİTLİ NOKTALARA 9 ADET ÇOCUK OYUN PARKI VE REKREASYON ALANIYNA ÇOCUKLARIMIZI UNUTMADIK;

Limanköy Mahallesi park genişletilmesi, Yenipazar Mahallesi Hilal Kent sitesi dinlenme alanı, Arıkent Sitesi Hasan Karahan Parkı, Mevlana Sitesi arkası, Şairler Mahallesi Yüzevler Sitesi Arkası Çocuk Oyun Parkı ve Dinlenme Alanları, Sağlık Ocağı Yanı Çocuk Oyun Parkı ve Dinlenme Alanı ve Büyüktaşhane Mahallesinde bulunan çocuk parklarımız büyük oranda tamamlanmış durumda. Toplam maliyeti 1 milyon TL’yi aşan bu proje çocuklarımızın da sağlığı göz önüne alınarak birinci sınıf kalitede dizayn edildi.

KANALİZASYON VE YAĞMUR KANALI BETON BUZ DÖŞENMESİ ÇALIŞMALARI YAPILDI;

Çeşitli Mahallelerde değişik ebatlarda 7350 metre kanalizasyon hattı döşemesi ve Çeşitli mahallelerimizde 2500 metre çeşitli ebatlarda yağmur kanalı beton buz döşenmesi gerçekleştirildi.

15.500 METREKÜP BETON DÖKME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR;

Tüm Mahallelerimizde 15.500 metreküp dökülecek betonda 2760 metreküp dökülerek mevcut Betonlamanın %18’i tamamlandı. Böylece Belediye tarihinde ilk kez 1 yıl içerisinde en fazla betonu dökmeyi başardık.

SON 10-15 YILDAN DAHA FAZLA YOL AÇILDI;

Bu kapsamda yaklaşık 10 Km. çeşitli mahallelerimizde yeni yol açma çalışması gerçekleştirildi.

TAŞ DUVAR YAPIMININ 3’te 1’i TAMAMLANDI;

Toplamda 5000 metreküp taş duvar yapımının yaklaşık 1500 metreküpü gerçekleşti.

AÇIK MENFEZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR;

Yalı mahallesinde 300, Büyüktaşhane mahallesinde 150 metre açık menfez yapım çalışmaları tamamlanmak üzere.

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI YAPILARAK YOLLARIMIZI DAHA İYİ HALE GETİRİYORUZ;

Tüm mahallerde stabilize yolların iyileşmesi için Geçen yıl yaklaşık 1500 ton asfalt döküldü. Yalı Mahallesi ve Sanayi Sitesi asfaltlama çalışmasında 4500 ton döküldü. Bu yıl ise bu bakım ve onarımlar devam ederek şu ana kadar yaklaşık 500 ton asfalt kullanıldı. Daha önce Yol genişletme çalışmaları bitirilen Sabuncular Mahallesinin ise asfaltlaması bu yıl içerisinde tamamlanacak.

CENAZE HİZMETLERİNDE YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATTIK;

Cenaze hizmetlerinde yeni bir dönem başlatarak tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak ve 24 saat hizmet anlayışıyla vermeye başladık.

PARKOMAT SİSTEMİ KISA ZAMANDA DEVREYE GİRECEK;

Parkomat sistemiyle Çayeli’nin büyük sıkıntılarından trafik park sorununu büyük ölçüde azaltmış olacağız.

SESLİ DERE SU PROJESİ İHALESİ BU YIL YAPILACAK;

Bütün teknik analizleri yapılarak bu yaz ihalesine çıkılacak olan sesli dere su projesiyle Çayeli’nin su problemini ortadan kaldırmış olacağız.

Böylece Çayeli’nin yıllardır çözüm bekleyen problemleri bir bir çözüme kavuşurken. Sorun olarak görülen su ve park gibi daha birçok konu da üretilen yeni projelerle tarih oluyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA