SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Biz dantelli kefen giyenlere, çok şükür benzemedik!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Türk milletini PKK terör örgütüyle masaya oturanları1Kasım’da oylarıyla cezalandırmaya çağırdı.

Biz dantelli kefen giyenlere, çok şükür benzemedik!
Bu haber 19 Ekim 2015 - 9:22 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

Pazarlık bitince ülke cenaze evine döndü

Partisinin ilk mitingi için geldiği İstanbul Yenikapı’da coşkulu bir kalabalığa hitap eden Bahçeli, “Ülkenin geleceğine oy verin” vurgusu yaptığı konuşmasında ülkenin durumunu şöyle özetledi: Türkiye kan revan içindedir. Son yurdumuz cenaze evine, taziye çadırına dönmüştür. Bedenine bomba saran üzerimize saldırmaktadır.

Kandil’in ağzına bakıp İmralı’da etek öptüler

Erdoğan’ın 27 Nisan 2013’de terörün bittiğini ilan ettiğini hatırlatan Bahçeli şöyle devam etti: Analar ağlamayacak, ülkede bahar havası esecekti. İddiaları buydu. Türkiye’de ağlamayan ana kaldı mı? PKK’yla başkanlık pazarlığı yaptılar. Al-ver sürecinde; başkanlığa karşılık federasyon ve özerkliği vaat ettiler. Oslo’da rezilce diz çöktüler.

Yakayı kurtarmak için millîlik can simidi oldu

Düne kadar PKK ile müzakere yapanların, terörün kanlı yüzünü görünce birden bire millîlik taslamaya ve millîyetçilik yarışına girdiklerini belirten Bahçeli şunları söyledi: Millî kimlik düşmanları AKP’yle canlandı. Bunlar için millîlik sandık görününce hatırlanan bir istismar vasıtasıdır. Millîlik demekle millî olunmaz.

Millî olmayı sandığı görünce hatırlıyorlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçimlerine yönelik partisinin İstanbul Yenikapı’da düzenlediği “Büyük İstanbul Mitingi”nde AKP iktidarını eleştirdi.

MHP, 1 Kasım seçimlerine yönelik geniş katılımlı ilk mitingi İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirdi. Geçen hafta Cumartesi günü Ankara’daki terör eylemi nedeniyle İzmir mitingini iptal eden MHP, “Büyük İstanbul Mitingi” ne geniş katılım sağladı. Büyük alkış ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’ye yüklendi. Türkiye’nin iyi durumda olmadığını dile getiren Bahçeli, “Bugünleri aşacağız. Bu zulmeti yeneceğiz. Bu zifiri geceyi Allah’ın izniyle yaracağız. Emin olun, bugünkü enkaz yığınını ortadan kaldıracağız” dedi.

Terör bitirilmişti

“27 Nisan 2013 tarihinde terörün bittiği ilan edilmiş, Türkiye’nin makûs talihinin değiştiği müjdelemişti” diyen Bahçeli, şöyle konuştu: “Teröristler silah bırakacak, Türkiye derin bir nefes alacaktı. İddialar buydu. Ne oldu, dağlarda çiçek toplanacak diyen hayalperestler, terör bitti diyen müzakereciler şimdi hangi hikâyeyi uyduracak, hangi bahanelere sığınacaksınız? Analar ağlamayacak, ülkede bahar havası esecekti. Süreç ihanetinin figüranları hep bir ağızdan bunları sıralıyordu. Söyleyiniz bana, Türkiye’de ağlamayan ana kaldı mı? 2002’de sıfır düzeyinde teslim alınan terör AKP ile yeniden belini doğrultmuştur. Bölücülük zemin ve taban bulmuştur.”

İhanet lobisi

“Türk milleti 7 Haziran’da ikaz ettiği AKP’yi 1 Kasım’da cezalandıracaktır” diyen Bahçeli, şunları söyledi: “Türkiye üzerinde karanlık hesap yapanların hakkından ve üstesinden Milliyetçi Hareket Partisi gelecektir. Yıkım kadrosunu, ihanet lobisini, çözülme ve çürüme odaklarını, Türk’e ve Türk milletine yan bakarak işgal hayali kuran kifayetsizleri Milliyetçi Hareket Partisi alt edecektir. Ant içtik, Türkiye’yi darboğazdan çıkaracağız. Söz verdik, Türk milletini rahata ve refaha ulaştıracağız. Seçime gidiyorsak, müsebbip Erdoğan ve Davutoğlu’dur. Bir kez daha söylemeliyim ki, Davutoğlu hiçbir görüşmede bize koalisyon teklifinde bulunmamıştır. Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu’unu ortaklık yapmakla eleştiren Bahçeli, ” Biz, tıpkı Davutoğlu ve istikşafi ortağı Kılıçdaroğlu gibi her şeye boyun büküp, her zillete eyvallah deseydik, son yurdumuz sönerdi. Bizden Türkiye aleyhine evet duyulması ebediyete kadar imkânsızdır. Varsın onlar yalan söylesin, günaha girsin; biz millet için, gelecek için üzerimize düşeni yapalım, 1 Kasım’dan sonra Türkiye’yi yönetelim. Varsın onlar 400 milletvekili almak için Türkiye’yi dinamitlesin, biz Allah’a inanıp medet ve desteği milletten bekleyelim “ diye konuştu.

“Türkiye, Suriye ve Irak’a dönmüştür”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Büyük İstanbul Mitingi” nde yaptığı konuşmada terör konusunu da geniş yer ayırdı. “Geleceğimiz kurban edilmektedir” diyen Bahçeli, “Şehirlerimiz kundaklanmaktadır. Türkiye sanki Suriye’ye dönmüştür. Türkiye adeta Irak’a çevrilmiştir. Türkiye maalesef Libya’nın, Lübnan’ın bedenine girmiştir. Orta Doğu’nun izbe ve kanlı şehirlerini aratmayan manzaralar önünü perdelemiştir. Türkiye bu duruma nasıl getirilmiş, Türk milleti bu tuzağa, bu kördüğüme nasıl düşürülmüştür? Üç tarafımız denizlerle, dört tarafımız düşmanlarla çevrilmiştir. Hâl böyleyken sorumlu kim ya da kimlerdir. 20 Temmuz’dan bu tarafa, dün (önceki gün) Dağlıca’da bugün (dün) de Tunceli’de verdiğimiz şehitlerimizle 93’ü asker, 75’i polis, 4’ü korucu olmak üzere 172 vatan evladı şehit edilmiş, 177 sivil vatandaş hayatını kaybetmiştir. Bunların suç ortakları nerelerdedir? Hem bugün hem de tarih boyunca yurdunu alçaklara uğratmamak uğruna göğüslerini siper eden bütün şehitlerimizle övünüyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cenaze evi

Bahçeli, “Türkiye kan revan içindedir. Türkiye iyi durumda değildir. Millet kaygı ve korku sağanağı altındadır. Devlet tedirgin ve dağınık haldedir. AKP’li seçim hükümeti ise sakat, sancılı ve şuursuz durumdadır. Son yurdumuz adeta cenaze evine, taziye çadırına dönmüştür. Bedenine bomba saran üzerimize saldırmaktadır. Eline silah alan sırtını farklı güç merkezlerine dayayan terör örgütleri başımıza üşüşmektedir. Gözlerini kan bürümüş kiralık katiller satılık tetikçiler, insan görünümlü caniler Türkiye’yi ablukaya almışlardır” dedi.

Bayat numaralar

Ankara patlamaları örnek göstkerilerek MHP’nin İstanbul mitinginin sabote edilmek istenmesine sert tepki gösteren Bahçeli, şunları söyledi: “Terör yedekleri bu açık hava toplantımızı sabote etmek için sosyal medyadan dedikodu yaymışlar, emniyet konusunda şüphe uyandırmaya azmetmişlerdir. Neymiş, burada bomba patlayacakmış. Biz silahtan, bombadan korkup, ölümden çekinseydik ne imanımızda samimi ne de davamızda gözüpek olabilirdik. Biz böyle ucuz tehditlere, bayat numaralara 46 yıldır asla pabuç bırakmadık, asla da bırakmayız. Biz dantelli kefen giyenlere, etek giyip nifak kusanlara çok şükür hiç benzemedik. Benzemeye de niyetimiz yok. İster toplarını tüfeklerini alıp, bombalarını kuşanıp gelsinler, biz buradayız. İsterse yedi düveli peşimize taksınlar hepsinin hakkından tek başımıza geliriz. Biz ’korkma’diye başlayan İstiklal Marşı’mızın manzum mısralarından inanmış, milli mücadele ruhu ile donanmış, ancak Allah’ın huzurunda eğilecek başı olan milliyetçi-ülkücü hareketiz.”

“Çok aktörlü fitne kampanyası”

AKP’nin uyguladığı dış politikanın tamemen çöktüğünü belirten Bahçeli şunları söyldi: “Yaşadığımız sorunların temelinde bu sakat ve gayri milli bakış yatmaktadır. AKP Türkiye’nin milli gerçeklerinden tamamen kopmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm emanetleri operasyon geçirmektedir. Milli kimlik düşmanları AKP’yle canlanmış, AKP’yle damarlarına kan yürümüştür. Türk milleti yoğun, çok boyutlu, çok aktörlü bir fitne kampanyasının hedefindedir. Kim olduğumuz unutturulmak istenmektedir. Türkiye’nin etrafı nevzuhur terör örgütlerinin egemenliği altına girmiştir. Ortadoğu kandan görünmemektedir. Suriye fiilen parçalanmaktadır. Irak’taki mezhe p ve etnik merkezli istikrarsızlık hızla tırmanmaktadır.Ve Türkiye hiç olmadığı kadar jeopolitik açmazlarla karşı karşıyadır. AKP’nin dış politikası tamamen çökmüştür.

Ülkenin geleceğine oy ver, oyunu boz

Bahçeli, mitingde yaptığı konuşmasını şöyle tamamladı: “Milliyetçi Hareket; mazlumların sözcüsü, sessiz milyonların gücü, Türkiye’nin son siperidir ve hem evet, hem de hayır demesini bilecektir. Soruyorum sizlere; Türkiye’nin bu kötü gidişatına sessiz kalacak mısınız? (Hayır) Zalimlere, zorbalara, insan canından nemalanan katillere tepkisiz duracak mısınız? (Hayır) Ülkemizin geleceğini işbirlikçilere rehin bırakacak mısınız? (Hayır) O halde ülkenin geleceğine oy verin, hesabı sorun, bu oyunu bozun. Biz yaparız, biz başarırız, biz her zorluğun üstesinden geliriz. Türkiye’yi dirliğe ve güvenliğe biz çıkarırız. Türk milletini refah ve huzura biz kavuştururuz. Sen, ne yapacağını bilirsin aziz milletim. Sen, bilirsin aziz ülkem. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan milliyetçi vatansever insanlarımız, gelin hep birlikte Türkiye’yi bağrımıza basalım; 1 Kasım’da kenetlenelim. Bu nedenle ülkemizin geleceğine oy verin. Biliniz ve görünüz ki; Terörizme karşı tek başına MHP, Çözülmeye karşı bir tek MHP, Fitneye karşı tek kuvvet MHP, Dağılmaya ve parçalanmaya karşı tek çare MHP’dir.”

Yenikapı’da kuş uçurtulmadı

MHP’nin “Büyük İstanbul Mitingi” için geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis alanın girişinde çok sayıda kontrol noktaları oluşturdu. Gelen partililer polis kontrolünden geçirildikten sonra alana alındı. Yerdeki kontrollere ek olarak polis helikopteri de havadan izleme yaptı. Ülkü Ocakları’na mensup 2 bin dolayında genç görev yaptı. Görevli gençler miting sürecince olası güvenlik açıklarını kapatmaya çalıştı. Yenikapı’daki miting alanına gelen partililere Türkiye ve MHP bayrağı verilidi. Partililer, Türk bayrağı ile Atatürk’ün ve merhum Alparslan Türkeş’in posterlerini taşıdı. Gruplar halinde gelen kimi gruplar ’Ya Allah Bismillah Allah’u ekber’şeklinde slogan attı. Öte yandan miting nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatıldı.

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA