SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Bereket Duası bu kez Ekmekçiler’de yapıldı!

Osmanlı döneminden bu yana sürdürülen ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, tarafından devam ettirilen Bereket duası, her Cuma günü farklı bir mahalle Camisinde sabah namazı sonrasında hayırlı ve bereketli çalışmalar için devam ediyor.

Bereket Duası bu kez Ekmekçiler’de yapıldı!
Bu haber 08 Ekim 2016 - 4:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bereket dua’sı bu Cuma Ekmekçiler Mahallesinde yapıldı. Başkan Kasap’ın yanısıra Başkan yardımcıları, daire müdürlerinin de hazır bulunduğu programda Mahalle muhtarı Alparslan Kuru ve mahalle sakinleri ile namaz çıkışı bir araya gelen Başkan Kasap, sorunları dinleyerek not aldırdı.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Müslümanlarda Cuma bayram olarak bilinir. Toplanma istişare etme olarak adlandırılır. Bereket duamızı her Cuma günü inşallah farklı bir mahalle camimizde halkımızla bir araya gelerek yapmaya devam edeceğiz. Buradaki hadise hem Cuma şuuruna ermemiz, hemde geleneği ileri kuşaklara taşımamız, mahalle sakinlerimizle kucaklaşmamız ve onların dertlerini çözmeye yönelik olmasıdır” diye konuştu.

Program, Mahalle muhtarı Alparslan Kuru’nun bölgesine yapılan hizmetlerden ötürü Başkan Kasap’a teşekkür etmesi ve mahalle İmamı’nın yaptığı Dua ile sonlandırıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA