SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Başkan Kasap’tan Anneler Günü Mesajı

Başkan Kasap’tan Anneler Günü Mesajı Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 8 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler gününe özel bir mesaj yayımladı.

Başkan Kasap’tan Anneler Günü Mesajı
Bu haber 08 Mayıs 2016 - 11:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Kasap’tan Anneler Günü Mesajı Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, 8 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler gününe özel bir mesaj yayımladı. Başkan Kasap mesajında şu ifadelere yer verdi;

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)’in ‘Cennet annelerin ayağı altındadır’ hadis-i şerifinde annelerin kıymeti çok güzel bir şekilde ifade edilmiştir. Bizleri dünyaya getirmek sureti ile her türlü fedakârlığı göstererek büyüten, eğiten, sahip çıkan, merhameti ve şefkati ile bizleri her türlü kötülüğe karşı koruyan annelerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Çocuk sahibi her anne sadece evlat yetiştirmez, toplumu da yetiştirip öncülüğünü yapar. Bizler de bu inanç ve düşünce ile yola çıkarak, cennet kokulu annelerimize olan saygı ve sevgimizi yitirmeden onlara gereken hürmeti göstermeliyiz.

Ahlak kuralları ve eğitimin temelini aile ortamında başlatan, topluma yararlı bir neslin yetişmesini sağlayan annelerin emeği tartışılmaz.  Bizlere iyi ile kötü, doğru ile yanlış arasındaki farkı öğreten annelerimizdir. Bu nedenle tüm canlılar âleminde annelik duygusu kutsaldır.

Yüreğindeki sevgisi, vicdanındaki adaleti, yaşamımızdaki yeri ile hayatın her zorluğuna göğüs germe gücünü ve evladına karşı sorumluluğunu her zaman taşıyan, toplumun eşsiz mimarları olan, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin gününü kutluyor, en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA