SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Ayder’in kapı ücretleri el yakıyor!

Ayder’in kapı ücretleri el yakıyor!
Bu haber 14 Haziran 2015 - 13:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ayder esnafı, giriş ücretlerinin yükseltilmesinin kendilerini olumsuz etkilediğini söyleyerek, yapılan fahiş zamlara tepki gösterdi.

Geçen yıl yapılan yerel seçimler öncesi Ayder giriş kapısını kaldıracağını ve girişte araçlardan ücret almayacağını açıklayan Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu’nun, kapıyı kaldırıp ücretleri sıfırlama bir yana, giriş ücretlerine fahiş oranda zam yapması, Ayder esnafının tepkisini çekiyor.

Rize’nin dünyaca ünlü turizm beldesi olan Ayder Yaylası esnafı, bölgeye girişte belediye tarafından alınan giriş ücretlerine fahiş zam yapılmasından dolayı sıkıntılı günler yaşadıklarını ifade ettiler.

İki yıl önce 35 TL olan otobüs giriş ücreti bu yıl 95 TL’ye yükseltilirken, Çamlıhemşin Belediyesi tarafından toplanan bu paraların hizmet olarak Ayder’e yansıtılmadığı ve fahiş fiyat uygulaması nedeniyle de tur otobüslerinin bir kısmının Ayder’e gelmediği belirtildi.

2 yıl öncesine kadar Çamlıhemşin Belediyesi giriş ücretlerine yüzde 50 oranında indirim uygulamış ve otobüsler için giriş ücretini 35 TL’ye çekmişti. Geçen yıl yapılan yerel seçimlerden sonra işbaşına gelen yeni yönetim, 2015 yılı için giriş ücretlerine fahiş zam yaptı. İşsizlikten bunalan Ayder esnafı, giriş ücretlerinin de artırılmasıyla isyan bayrağını çekti.

Ayder girişindeki kapıdan alınan yüksek giriş ücretleri nedeniyle tur firmalarının gelmek istemediğini belirten esnaf, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu’nun 30 Mart yerel seçimleri öncesi kapının kaldırılmasını ve giriş ücreti alınmamasını savunduğunu hatırlatarak, “Sayın Başkan seçildikten sonra söylediklerini unutmuş. Kapıyı tamamen kaldırma sözü veren Başkan, kapıyı kaldırıp ücretleri sıfırlamak yerine 35 lira olan otobüs giriş ücretini 95 TL’ye çıkardı.” diye tepkilerini dile getirdiler.

Ayder girişinde otomobillerden 9 TL, minibüslerden 25 TL, Midibüslerden 55 TL ve otobüslerden 95 TL ücret alınıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA