SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

AVRASYA GENÇLİK FEDERASYONU AÇILIYOR

AVRASYA GENÇLİK FEDERASYONU AÇILIYOR
Bu haber 17 Eylül 2015 - 11:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

1

Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacı olduğu şu günlerde duyarlı bir oluşumun kurulacağı haberini aldık: AVRASYA GENÇLİK FEDERASYONU.

Avrasya Gençlik Federasyonu’nun Genel başkanlığını ANAP Gençlik kolları Eski Genel Başkanı Emre KÖYLÜ üstlenmiş durumda.

Emre KÖYLÜ’yle yaptığımız söyleşide Avrasya Gençlik Federasyonu’nu konuştuk. Genel başkan Emre KÖYLÜ: “Dünya değişiyor. Doğal olarak da ülkemiz de bu değişimden payına düşeni alıyor.Ancak bu değişimin bizi üzen tarafı, bu coğrafyada bin yıldır süregelen kardeşliğin unutulmuş ve unutturulmuş olmasıdır” dedi. KÖYLÜ şöyle devam etti: “ülkemizde oluşturulan çatışma ortamı, problemlerimizin çözüm yeri olacak siyasi zemine de kaydırılmış durumda. Siyasi çekişimelerin ve söylemlerin şiddet içerebildiğini görüyoruz. Bu durum çok endişe verici. Düşünce farklılıkları bir fikir çatışmasından ziyade şiddet içerikli eylemlere dönüşüyor. Avrasya Gençlik federasyonu olarak bizler bu ortamın, yarınımız olan gençleri de ileri düzeyde etkilediğini fark ediyoruz.”

Son günlerde artan terör olaylarına da dİkkat çeken KÖYLÜ: “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde yarınımızın teminatı olan gençler düşünce farklılıklarıyla beraber Milli menfaatler doğrultusunda bir araya gelebilmeli, tek yumruk olabilmelidir” dedi.

Avrasya Gençlik federasyonu Genel Başkanı Emre KÖYLÜ sözlerini şu şekilde noktaladı: “Gayemiz; bu birlik ve Beraberliği sağlayabilmek adına, Anadolu Milletlerinin ve İslam dünyasının refahı için çalışmalar yürütme ve tüm cihana barış, huzur ve Adil bir düzen getirme gayretidir.”

Avrasya Gençlik Federasyonu açılış törenini;  çok sayıda siyasetçi gazeteci ve sürpriz isimlerin de katılımıyla Ekim ayı içerisinde Ankara’da gerçekleştirecek.


Rıdvan SAKA//ÖZEL HABER

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA