SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Avcı sel bölgesinde incelemede bulundu

AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı önceki gece yoğun yağış sonrası afetin yaşandığı ve 2 kişinin hayatını kaybettiği Pazar İlçesi’nin Aktaş köyüne giderek afet sonrası çalışmaları inceledi. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Avcı sel bölgesinde incelemede bulundu
Bu haber 19 Ekim 2016 - 14:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl başkanı Muhammed Avcı berberindeki İl yönetim kurulu üyeleri, il genel meclis başkanı Mehmet Kazancı, Pazar belediye başkanı Ahmet Basa ve AFAD il müdürü ile birlikte afet’in yaşandığı Pazar Aktaş köyüne gittiler. Avcı afet sonrası hayatını kaybeden Kemal Doğan ve Ümmiye Doğan’ın yakınlarına başsağlığı dileyerek yaşanan olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Afet yerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İl başkanı Avcı yaptığı açıklamada, “Maalesef dün geceki yağışla birlikte oluşan afet sonrasında üzücü bir olay yaşadık. iki hem şehrimiz hayatını kaybetmesi bizleri son derece üzdü. Şu anda ilgili kurumlarımız olay yerinde çalışmalarına devam ediyor. Afet bölgesinde şu anda müdahale edilmesi gereken konular kalmışsa onlarla ilgili bir değerlendirme yapmak üzere bölgedeyiz. Buradaki en büyük üzüntümüz iki hemşerimizin hayatını kaybetmesidir. Allah yakınlarına sabırlar versin.” Dedi

İl başkanı Avcı ve berberindekiler Aktaş köyünün ardında bir başka heyelan yaşanan Pazar’ın merdivenli köyüne giderek incelemelerde bulundular. Burada can kaybının olmadığı fakat heyelan sonrası bir evin tedbir amaçlı boşaltıldığı belirtilerek yapılan tespitler sonrasın da evde oturulur ya da oturulmaz raporu doğrultusunda çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA