SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Ömer Kaya
Ömer Kaya

‘Atma Recep Din Kardeşiyiz’

‘Atma Recep Din Kardeşiyiz’
Bu haber 22 Eylül 2015 - 13:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ömer-kaya-köşe-yazısıTürk Milleti olarak her açıdan çok zengin bir dile sahibiz. Mesela ben deyimlerimizi çok severim. En sevdiğim deyimlerden biride “Atma recep din kardeşiyiz” birbirimizin ne olduğunu biliriz manasında kullanılan bir deyim.

Gel gelelim şimdi asıl meseleye, ülkemizde son yıllarda yaşanan değişimlere şöyle bir bakıyorumda daha dün Pensilvanya’ya selam duranlar şimdi onları fesat kumkuması olarak görüyor.Vay efendim paraleller,haşhaşiler,fetö(Fettullah terör örgütü),şer odağı gibi bir çok sıfatı övmekle bitiremedikleri yere göğe sığdıramadıkları insanlara karşı kullanıyorlar. O kadar sene kol kola gezdiniz yüzlerce binlerce kişiyi hiç acımadan çoluğunun çocuğunun gözünün yaşına bakmadan tasfiye ettiniz. Beraber yürüdünüz siz o yollarda, yürüdüğünüz yollarda onlarca komutanı şuan yalan oldukları ortaya çıkan delillerle yerin dibine soktunuz. Hepinizin ofisi işyerleri şuan kumpas kurduğunuz gazetelerle doluydu ne olduda böyle birden herşey tersine döndü ? Kahraman ettiğiniz savcının hırsızlıkları ortaya çıkarması neden bu kadar zorunuza gitti ? Birde çıkmış diyorsunuzki senelerce bizi aldattılar. Bak yine aklıma o söz geldi “Atma recep din kardeşiyiz”.

Çözüm süreci konusuna değinmeden duramayacağım herhalde. Dönüp birde o sürece bakıyorumda neler çekmişiz neler. Habur sınır kapısından Dolmabahçe mutabakatına kadar. Valilere operasyon yapmayın emrinden, Şivanla kol kola gezinceye kadar. Sizde bilirsiniz zaten bunlar yazmakla bitmez. Ama onlarca kişiyi terörle mücadele ediyor diye çözüm sürecini baltalamak adı altında tasfiye ettiğinizi nasıl unutalım. Şimdi en azından teröre karşı kararlı bir duruş sergilemeyi becerebiliyorsunuz daha doğrusu onuda pek beceremiyorsunuz.Teröre karşı düzenlemiş olduğunuz mitingden çok belli oluyor beceriksizliğiniz. Hele bide yaptığınız itiraflarınız yokmu onlar insanı çileden çıkartacak biçimde zaten. Mesela terör örgütü bu süreçte silah depolamış diye bi itirafınız var akıllara zarar. Terör örgütünden ne bekliyordunuz çok merak ediyorum. Taraflar süreçte samimi değilmişler ‘aldatılmışlar’. Şimdi ben buna ancak ne derim “Atma recep din kardeşiyiz” söyleyecek başka söz yokki. Sizi herkes kandırmış bari siz halkı kandırmaya kalkmayın herkes sizin kadar safmı desem bilemiyorum ama ondan değil yani siz bunu bilin.

Aklıma gelmişken rahmetli şarkıcı Barış AKARSU’nun Kimdir O şarkısından bir mısrayla sözlerime nokta koymak istiyorum.

Tepede beyaz bir saray
Sarayda soytarı bir kral
Kara haber onun işi sıra kimde
Kanlı resimler ressamı
Sergide insan mezarı
Satılık olan karanlıktır çerçevede.

Ömer KAYA
Rize Ülkü Ocakları Ar-ge Birimi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA