SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Artvin’de Sel Can Aldı!

Artvin’de şiddetli yağışlar nedeniyle sel ve heyelanlar nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti. En son 24 Ağustos’ta meydana gelen ve 11 kişinin öldüğü sel felaketinden sonra hiçbir altyapı çalışması yapılmaması da dikkat çekti.

Artvin’de Sel Can Aldı!
Bu haber 12 Kasım 2015 - 20:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Artvin’de dün sabah başlayan şiddetli yağışlar sel ve heyelanlara neden oldu. Sel ve heyelanda hayatını kaybedenlerin sayısının iki olduğu belirtildi.

İl genelinde yollar heyelanlar sebebiyle sürekli kapanırken ulaşım yavaş ilerliyor. Dün heyelan sebebiyle Zümra Naz Durmuş isimli bir çocuk hayatını kaybetmişti.

Bugün de Borçka ilçesine bağlı İbrikli köyü Esentepe Mahallesinde aşırı yağış sonucu meydana gelen heyelanda Kamil Kara’nın hayatını kaybettiği öğrenildi. Heyelandan zarar gören yollarda çalışmalar devam ediyor.

Artvin Valiliğinden yapılan açıklamada son yağışlar sonrası oluşan afet riskinden dolayı İl Kriz Merkezi kurulduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Borçka ve Murgul ilçelerinde eğitime ara verilmiştir. Borçka ve Murgul’u yoğun şekilde etkileyen yağışlar neticesinde yer yer heyelan ve yamaç akıntıları oluşmuş, çalışmalar devam etmektedir. Murgul Borçka arasında karayolu ulaşımı tamamen kesilmiştir. Adagül tünelinde kısmen sıkıntılı durum bulunmaktadır.

Şavşat Artvin arasında küçük yamaç akıntıları ve heyelanlar bulunmaktadır. Hopa Borçka arasında yine sıkıntı devam etmektedir. Ekipler çalışmaktadır. Artvin Yusufeli arasında iki noktada heyelan vardır. DSİ ve karayolları ekipleri çalışmaktadır. Borçka İbrikli köyümüzde bir vatandaşımız göçük altından çıkarılmış tedavisi devam etmektedir.

Vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamalıdır.”

En son 24 Ağustos’ta sel felaketi meydana gelmiş, 1 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. O günden bugüne kadar hiçbir altyapı çalışmasının yapılmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA