SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Akhisar Antalyaspor Başakşehir Beşiktaş Bursaspor Çaykurrizespor Eskişehirspor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Mersin idman yurdu Osmanlıspor Sivasspor Trabzonspor

Ardeşen’den Ayder’e pedalları yarıştırdılar

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Federasyon İl Temsilciği tarafından organize edilen “Yol Bisikleti Tırmanış Yarışı” tamamlandı.

Bu haber 24 Ekim 2016 - 22:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu yıl 2.’si düzenlenen yarışma Ardeşen Belediyesi, Çamlıhemşin Belediyesi ve Çaykur’un sponsorluğunda Çamlıhemşin’den başlayarak Ayder Yaylası’na kadar 38 km’lik parkurda düzenlendi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 70 bisikletçiler arasında Tunca Belediyespor takımı, Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü, Rize Bisiklet Spor Kulübü, Trabzon GSK Bisiklet Spor Kulübü, KTÜ Bisiklet Spor Kulübü, Samsun GSK Bisiklet Spor Kulübü, Artvin Gsk Bisiklet Spor Kulübü, İzmir Parkur Bisiklet Spor Kulübü, Yeşil Giresun Belediyesi Bisiklet Spor Kulübü, Giresun GSK Bisiklet Spor Kulübü, Çayeli Bisiklet Spor Kulübü ve Afyon Karahisar Spor Kulübü spocuları yer aldı.

Çamlıhemşin İlçesi’ndeki Fırtına Köprüsü üzerinden başlayan ve Ayder Yaylası’nda sona eren yarışı Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Ardeşen Kaymakamı Emrah Yılmaz, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, AK Parti Ardeşen İlçe Başkanı Sadık Bayraktar, İl Genel Meclisi Üyesi Zekeriya Bozkan, Kaçkar Milli Parklar Müdürü Sinan Aytan, İlçe Özel İdare Müdürü Yunus Efendioğlu, Ardeşen İlçe Spor Müdürü Ali Osman Önçırak, Çamlıhemşin İlçe Spor Müdürü Engin Albardak ve çok sayıda vatandaş izledi.

Yarışmada, Ardeşen İlçesinden Çamlıhemşin Belediyesi önüne kadarki 21 km’lik parkur için Bayanlar, Yıldız erkekler ve Master 45+ erkekler yarışırken, Ardeşen’den Ayder Yaylası’na kadarki 38 km’lik parkur için ise Genç erkekler, Büyük erkekler ve Master 30+ erkekler yarıştı.

Yarışma sonunda dereceye giren isimler şöyle;

Bayan Kategorisi’nde 1. Tuba Usta, 2. Ayşe Ateş, 3. Kübra Uzun Çakmak, 4. Cansın Küçükşslamoğlu

Yıldız Erkekler Kategorisi’nde 1. Doğukan Abaza, 2. Barış Karaltı, 3. Hasan Demiray, 4. Hikmet Saydere, 5. Bilal Berkay Akçay Master

45+ Erkekler Kategorisi’nde 1. Mustafa Sadıkoğlu, 2. Naci Oğuz, 3. Mümtaz Öztürk, 4. Tacettin Soyupak

Master 30+ Erkekler Kategorisi’nde 1. Mehmet Can Balcı, 2. Serhat Erol, 3. Tarkan Kalaycıoğlu, 4. Behçet Usta, 5. Süleyman Büyükbezgin

Genç Erkekler Kategorisi’nde 1. Oğuzhan Tiryaki, 2. Emre Genç, 3. Oğuzhan Genç, 4. Furkan Özaydın, 5. Recep Çolak

Büyük Erkekler Kategorisi’nde 1. İsak Ünal, 2. Burak Abay, 3. Cengiz Üner, 4. Hazar Yiğit Oyulgan, 5. Mert Barkın, 6. Emre Kör

Haber: Yavuz GÜNAY

SON DAKİKA