SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi
Ömer Kaya
Ömer Kaya

AKP’nin Günah Çıkarma Çabaları

AKP’nin Günah Çıkarma Çabaları
Bu haber 30 Temmuz 2015 - 18:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ömer-kayaDünkü yazımda bahsettiğim “U” dönüşleri dünde mecliste yaşanmaya devam etti.
Mesela Bülent Arınç yaptığı açıklamalarla Hdp grubunu bir aşağıya bir yukarıya hoplattı durdu. Hoşumada gitti açıkçası ama Sayın Bülent Arınç’ın daha önceki söylemlerine ve eylemlerine bir bakmak lazım.

Sayın Bülent Arınç dün haklı olarak yerden yere vurduğunun eli kanlı terör örgütü Pkk’nın teröristleri için üzüntü duyan siz değilmiydiniz ?

Sayın Bülent Arınç Öcalan’a sayın demeyi artık suç olmaktan çıkarttık.Pkk işaretlerini taşıman 4.Yargı paketi ile artık suç değil.Ceza evlerinde bu suçlardan dolayı yatan Kck’lıların hepsini çıkardık diyen siz değilmiydiniz ?

Sayın Bülent Arınç dün mecliste karşılıklı atıştığınız Osman Baydemir daha önce sizin için “Mensubu olduğum camia size büyük bir sempati duyuyor” demişti. Acaba Terör örgütünün siyasi uzantısı olan camianın size sempati duyması için ne yaptınız ?

Sayın Bülent Arınç “İsyan edip dağa çıkanları anlamamak ayıp olur” derken aklınız neredeydi ?

Sayın Bülent Arınç “Bende aklıma gelse dağa çıkardım” derken ciddimiydiniz ?

Sayın Bülent Arınç “Size üç arkadaştan bahsedeyim , üç kişi anadoludan gelmişler.Birisinin adı durmuş, birisinin adı yakup , üçüncüsüde Abdullah, Abdullah Öcalan. Birbirlerini çok seven , namazı beraber kılan , orucu beraber tutan , iftarlara , sahurlara beraber kalkan bu insanların , Maltepe camiisine gidiyorlar , ezan okunuyor , ders çalışıyorlar , koşuyorlar ,hepsi anadoludan gelmiş ailesinden bu eğitimi almış veya bu gelenekleri yaşatan insanlar.” galiba siz Bebek katilini nasılda yere göğe sığdıramadığınızı unuttunuz ?

Sayın Arınç bakalım sizin bu beş vakit namazlı dediğiniz katil kitabında ne yazmış.
Özgür yaşamla diyaloglar
“Lise dönemlerinde büyük felsefi bunalım yaşadım. Tanrı ile savaş verdim , bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı tanrı oldum.”

Sayın Arınç’ın bahsettiği anadolu çocuğu lise döneminde Haşa yarı tanrı olduğunu ilan etmiş.

Bu kadar talihsiz açıklamaları olan Bülent Arınç yavaş yavaş doğruluk payı olan açıklamalar yapmaya başladı bunuda dün ki meclis konuşmasında ”Şimdi bugünden bakınca sürece yönelik CHP ve MHP’den gelen bazı eleştirilerin haklı olduğunu görüyoruz. Şimdi bunlardan ve edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak durumu yeniden değerlendireceğiz. ” diyerek aslında ne kadarda büyük bir yanlış yaptıklarını anlamış olsalar gerek.

Bu açıklamaların ne şekilde devam edeceğini merak etmiyor değilim. Hep beraber yaşayıp göreceğiz ülkemizin ne günlere gebe olduğunu.

Dileğim odur ki yaşayıp göreceğimiz günler Türk-İslam alemine barış,sağlık,huzur getirsin.

Ömer KAYA /30.07.2015
Rize Ülkü Ocakları AR-GE Birimi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA