SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

AK Parti’nin adayları 1100 kovan arı dağıttı

AK Parti’nin adayları 1100 kovan arı dağıttı
Bu haber 23 Nisan 2015 - 9:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti Rize Milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı, Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Ak Parti Rize Milletvekili Adayları Osman Aşkın Bak ve Hikmet Ayar tarafından 37 arıcıya 1100 adet kovan dağıtımı yapıldı.

rize kovan dağıtımı

Rize Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce uygulanan ” Rize İlinde Organik Arıcılığın Yaygınlaştırılması Projesi ” kapsamında Ardeşen Belediye toplantı salonunda düzenlenen törenle Ardeşen, Çamlıhemşin, Fındıklı ve Pazar İlçelerimizde organik arıcılık faaliyetinde bulunan arıcılara kovanları teslim edildi.

Törene, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin Rize İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü şafak Bulut, Arıcılar Birliği Başkanı Fevzi Civaoğlu, birim müdürleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

YAZICI “ARI GİBİ ÇALIŞIYORUZ”

Ak Parti Rize Milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı Hayati Yazıcı, arıcılık faaliyetlerinin önemine vurgu yaparak, tarımsal örgütlenmeye her zaman önem verdiklerini, üreticiyi desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Yazıcı, “Arı gibi çalışıyoruz. Tarımsal örgütlenme son derece önemli. Üreticilerimizi her zaman destekledik, desteklemeye de devam edeceğiz” dedi.

ORGANİK TARIM DESTEĞİNDE 8 KAT ARTIŞ

Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar Rize’de çaydan sonra arıcılığın önemli bir ekonomik faaliyet haline geldiğini vurgulayarak, “Son dört yılda Rize’de yapılan tarımsal destekleme tutarı 43 milyon TL’ye ulaşmış ve sürekli yükselen bir grafik göstermektedir. Organik tarım desteği bir önceki yıla göre yaklaşık olarak 8 kat artmıştır. Bütün bunlar memnuniyet verici gelişmelerdir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA