SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

AK Partili Külünk’ten Gül’e Ağır İtham ‘Devşirme’

AK Partili Külünk’ten Gül’e Ağır İtham ‘Devşirme’
Bu haber 22 Haziran 2015 - 2:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Partili Metin Külünk, Abdullah Gül hakkında ağır ifadeler kullanarak “devşirildiğini” iddia etti. Külünk, “Bu hareketin lideri Erdoğan’dır. Onun duruşunu hiçbir şekilde tartıştırmayız.” dedi.

metin külünk

Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlığını yürüten Ahmet Sever’in kitabında yer alan ifadeler AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ü kızdırdı. A Haber ekranlarında yayınlanan “Diplomasi” programına konuk olan Külünk, Sever’in kitabında Abdullah Gül’e ait olduğu belirtilen “4 Bakanı doğrudan Yüce Divan’a gönderirim” manşeti ile kimlere mesaj verildiğini anlıyoruz.” diye konuştu.

“BU HAREKETİN LİDERİ ERDOĞAN’DIR”

“Biz Sayın Abdullah Gül’ü 1970’li yıllardan beri mağdur ve mazlumların yanında duran biri olarak biliyoruz. Ama ne hikmetse kritik dönemlerde Türkiye’nin en çok birlik ve beraberliğinin bu mücadelenin vahdaniyetinin büyük önem taşıdığı dönemlerde hep merkez medyanın amiral gemisi üzerinden konuşuyor. Bizim duruşumuz Recep Tayyip Erdoğan’ın durduğu yerdir. Bu hareketin tabanı bu hareketin lideri Erdoğan’dır. Onun duruşunu hiçbir şekilde tartıştırmayız.

“KİME ŞİRİN GÖRÜNMEK İSTENİYOR”

Çevreden dolaşan mesajları da bizim anlamadığımızı kimse zannetmesin yani durduk yerde 4 bakanı derhal Yüce Divan’a gönderirim mesajında kime yaranılmak isteniyor? Kimin hoşuna gitsin diye bunlar söyleniyor. Çıksın onu söylesinler.

Bu konu mecliste konuşulmuş adı konmuş ve bu işin darbenin bir başka boyutu olduğu stratejik hedefinin ne olduğu belli olan modeli aradan bir zaman sonra hem de 7 Haziran sonrası kime şirin görünülmek isteniyor.

HÜRRİYET’İN MANŞETİNİ HATIRLATTI

Daha üç hafta evvel bu ülkenin lideri ile ilgili Mursi’nin idam kararı üzerinden manşet atacaksın. O gazetede gidip siz Türkiye’ye mesaj vereceksiniz. Kime şirin gözükmek istiyorsunuz. Ve de bütün işler bitti… 29 Mayıs’ta olmayacaksınız, Fetih Şöleni’nde olmayacaksınız ama bu amiral gemisinde çıkıp Türkiye ile ilgili mesaj… Kusura bakmasınlar…

“KİMİ DEVŞİRİRLERSE DEVŞİRSİNLER”

Hiç kimse boşuna hesap yapmasın. Bu ülkede bu ülkenin lideri verdiği mücadelede başarılı olacaktır. Kimse buna engel olamayacaktır. Ne yaparlarsa, hangi oyunu kurarlarsa kursunlar. İçeride kimleri devşirirlerse devşirsinler. Bu hareketin lideri Mekke, Medine, Kudüs, İstanbul aklının ve ruhunun karşılığı olan bu ülkenin lideri bu ülkeyi 2023, 2071 hedeflerine taşıyacak, o güçlü duruşu sergileyecektir. Kimse kısa vadeli, kısa metrajlı filmlerle hoş olmasınlar. Sonra çok mahcup olacaklar onu da söyleyeyim.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA