SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

AK Parti Rize’de Toplu İstifa!

AKP Derepazarı ilçe kadın kolu yönetimi toplu olarak istifa etti.

AK Parti Rize’de Toplu İstifa!
Bu haber 25 Mart 2016 - 0:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Parti’de kadınlara değer verilmediği, seçim çalışmalarını dahi kendi bütçelerinden yaptıkları harcamalarla sürdürdüklerini belirten AKP Derepazarı İlçe Kadın Kolu Başkanı Gülizar Şentepe, il ve ilçe yönetiminden sorunlarını, sıkıntılarını çözecek bir muhatap bulamadıklarını söyledi.

Derepazarı İlçe Başkanlığı önünde toplanarak istifa ettiklerini açıklayan AKP İlçe Kadın Kolu Başkanı Gülizar Şentepe ile yönetim kurulu üyeleri, parti yöneticilerinin sadece kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini söyledi.

Seçimlerde Derepazarını ev ev dolaşan AKP’li kadınlar, 30 Mart 2014 seçimleri öncesi başlayan rahatsızlıklarını anlatacak bir muhatap bulamadıklarını ifade ederken, bir de ilçe başkanından fırça yediklerini, il başkanından aylarca randevu alamadıklarını belirtti.

Partinin tümüyle menfaat yapılanması haline dönüştüğünü söyleyen AKP Derepazarı İlçe Kadın Kolu Başkanı Gülizar Şentepe, 9 yıldır partide görev yaptığını, kişisel hiçbir makam-mevki beklentisi taşımadan partiye hizmet ettiğini, arkadaşlarıyla birlikte gece gündüz parti için çalıştıklarını ifade ederek, bunun karşılığında sorunlarını, sıkıntılarını anlatacak bir muhatap bulamadıklarını söyledi.

akp-derepazari-kadin-kolu-istifa2
CUMHURBAŞKANI DUYSUN

Şentepe, Rize’de dertlerini anlatacak kimse bulamadıklarını, durumu genel merkeze bildirdiklerini, oradan da yeterli ilgiyi göremediklerini belirterek, 18 arkadaşıyla birlikte hem görevlerinden hem de partiden istifa ettiklerini duyurdu. Seslerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırmak istediklerini kaydeden AKP Derepazarı İlçe Kadın Kolu Başkanı Gülizar Şentepe, “Cumhurbaşkanımız Rize’deki menfaat yapılanmasını görsün istiyoruz. İl ve ilçe yöneticileri kendi çıkarlarından başka bir şey görmüyor.” dedi.

Şentepe, Rize’de kişisel menfaat sağlama peşinde olanların AKP’yi kuşattığını üzülerek gördüklerini sözlerine ekledi.

SIRADA BAŞKA İLÇELER VAR

Öte yandan, benzer sorunları başka ilçelerdeki kadınların da yaşadığı, kimi ilçe kadın kolu yönetimlerinin istifaya hazırlandıkları öne sürüldü. İl Kadın Kolu yönetiminden de 13 kişinin istifa ettiği, istifaların kamuoyuna yansımaması için özel çaba gösterildiği gelen bilgiler arasında…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA