SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

AK Parti Rize Algı Operasyonlarına Start Verdi!

AK Parti Rize Algı Operasyonlarına Start Verdi!
Bu haber 03 Eylül 2015 - 13:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muhammet Avcı

Hasan Fehmi Demir

2014 Yerel Seçimleri öncesi seçimlere 9 gün kala Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize’de geçekleştirdiği miting esnasında bir anda mitinge katılan vatandaşlara bakarak kürsüden ‘Gözleriniz havada kaldı, belli havaalanı istiyorsunuz’ ifadeleriyle verdiği havaalanının müjdesi Cuhmurbaşkanlığı döneminde AK Parti Rize İl Başkanlığı’nın eline kaldı.

Geçen 2 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu dahi hazırlanamayan Artvin-Rize Havaalanı hakkında katıldığı bir canlı yayında konuşan AK Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ‘Sözümüzün arkasındayız. Tabi burada tekbaşına iktidar olmakla koalisyon arasındaki farkı hemşehrilerimiz mutlaka ayıracaktır” diyerek ilginç bir açıklamada bulundu. AK Parti’nin tek başına iktidar olduğu süre içerisinde zemin etütü ve Rize Milletvekilleri’nin bölge halkıyla yaptığı sohbetler dışında adım atılmamasına rağmen Avcı’nın bu tutumu akıllarda soru işareti bıraktı.

Avcı ifadelerinin devamında ise “Tek başına iktidar olduğumuzda ortaya koyacağımız performansla koalisyon hükümetinde ortaya koyacağımız performans ve iradenin aynı olmayacağını her zaman savunduk” diyerek geçtikleri tek başına iktidar dönemini unuttuğu algısını yarattı.

VEKİL AĞLAMAKLI OLMUŞTU!

Rize’de 53 Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen yılın gazetecileri ödül töreninde, dönemin AK Parti Milletvekili Nusret Bayraktar bir anda mikrofonu eline alarak organizasyonu yapanlara “Olmayan havaalanı” için sitem ederek ‘Hasan Karal’a ödül veriyorsunuz. Havaalanını ben yaptım bana neden ödül vermiyorsunuz’ diye olay çıkarmış, çıkarttığı olay sonrasında bir anda Ulusal Basında kötü reklam olmuştu. Gazetecilerin ilkini düzenlediği ödül törenine ise bir anda göle düşürmeyide başarmıştı. Bu nedenle Rize Milletvekili Hasan Karal ise ödülünü alamayarak salondan Bayraktar ile ayrılmak zorunda kalmıştı.

HAVAALANI YOK ÇİZGİ FİLMİ VAR!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılacağı söylenen fakat henüz proje aşamasında dahi olmayan Rize Havalimanı çizgi film olarak UDH logosu ile yayımladı

Türkiye`de OR-Gİ’den donra deniz dolgusu üzerinde yapılacak olan 2. Havalimanı olacağı söylentileri olan Rize Havalimanı’nın 2015 yatırım planı içerisinde olmamasına rağmen 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nden önce böyle bir video yayınlanarak yine seçim malzemesi yapılmıştı. 2015 yılında gerçekleşen Ankara Rize günlerinde de ekranda sürekli gösterilen video filmdeki görüntüler Rizelilerin ve bölge halkının hayallerini süslemekten öteye gidememişti ve hala gidecek gibide durmuyor.

CEM KAZMAZ SÖYLEMİŞTİ!

7 Haziran genel seçimlerinde Rize Havaalanı ile ilgili rapor hazırlayan MHP Rize milletvekili adayı Cem Kazmaz, Rize havaalanının düzmece bir proje olduğunu 2015 Yılı Bütçesinde ve Yatırım Programında Rize Havaalanı için fasıl açılmadığını, bütçe konulmadığını MHP Milletvekillerinin konuyu takip ettiğini ama AKP’li Vekillerin ve Bakanların duyarsız kaldığını söylemişti. Aynı zamanda şuan MHP’nin MYK Üyesi olan Cem Kazmaz Rize’de parti bütçesi ile kiraladığı bilboard reklamlarıyla AK Parti’nin projesi olan havaalanı olarak ‘Havaalanı’nın ismi İpsiz Recep Havaalanı Olsun’ diyerek projeye destek vermişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu ise Saadet Partisi’nden Rize Belediye başkanı Adayı olduğu zamanlarda yaptığı açıklamayla Havaalanı projesinin lüks değil ihtiyaç olduğunu dile getirerek yapılacak projenin arkasında duracaklarının altını çizmişti.

AVCI’NIN KORKUSU HAVAALANI DEĞİL!

Böylelikle Muhammed Avcı’nın Rizeli’yi korkuttuğu  Havaalanı Projesi’nin olası bir koalisyhon ihtimali olan CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı’nın desteklediği, MHP’nin de MYK Üyesi’nin İsmini dahi düşündüğünü kamuoyuna hatırlatmak istiyoruz. Avcı’nın bu tutumunun ise Havaalanı olmadığının Muhalefet partilerinin açıklamalarını hatırlatarak altını çizmek istiyoruz.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA