SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

AK Gençler’den Huzur Evine Ziyaret!

AK Gençler’den Huzur Evine Ziyaret!
Bu haber 22 Haziran 2015 - 13:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Fındıklı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ettiler.

pazar-akp

Ramazan ayı münasebetiyle ziyaretlere başlayan Ak Parti Pazar Gençlik Kolları Başkan Hızır Çatan ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlarıyla Ramazan’ın 3.gününde Fındıklı’da hizmet veren Rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek yaşlılara moral verdiler. Hediye dağıttılar.

Başkan Çatan “Ramazan ayı sadece Oruç tutma ayı değildir. Elbette oruç ta tutulacaktır. Bunun yanında kenarda köşede kalmış ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı bulup onlara yardım etmek, dert ve sıkıntılarına yardımcı olma ayıdır” dedi

Çatan daha sonra sözlerini “Biz bu gezilerimize seçim öncesinde de farklı kurum ve kuruluşlarda da devam etmiştik. Bugün de yarında Allah(cc) sağlık ve afiyet verdikçe de devam edeceğiz. Bu vesile ile arkadaşlarımızla İlk olarak Fındıklı Yaşlı Bakım Merkezine geldik. Yaşlılarımızı ziyaret ettik. Unutmayalım ki, bir gün, ömür kifayet ederse hepimiz yaşlanacağız. Bu sebeple, herkes bunu hesaba katarak yardıma muhtaç olan bizim bereket nişanelerimizi, büyüklerimizi sahiplenelim. Onlara şefkatle, merhametle yaklaşalım, saygıda kusur etmeyelim. Bilakis, ömürlerinin büyük bir kısmını bu ülkeye adamış insanlara olan vefa borcudur. Bu dünyada kalıcı olmadığımıza göre, yaşlılarımıza göstereceğimiz saygı ve şefkat, aynı zamanda gelecek nesillerin atasına duyacakları saygı emarelerini oluşturmaktadır.

Devletin yapacakları sadece hayat standartlarını yükseltmeye dönük çabalarla sınırlıdır. Ama bunun ötesinde her bireyin yaşlılara dönük sorumlukları vardır. Bu sorumluluk, tıpkı bir çocuğa nasıl itinayla, özenle yaklaşıyorsak, aynı davranışı yaşlılarımıza dönük, maneviyat temelli, şefkat ve saygıyla yaklaşım sergilemekle olur” diyerek tamamladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA