SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Adalet Bakanı ipek ve Genel Sekreter Kasırga Rize’de STK’larla Buluştu

Adalet Bakanı ipek ve Genel Sekreter Kasırga Rize’de STK’larla Buluştu
Bu haber 11 Mayıs 2015 - 13:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adalet Bakanı Kenan İpek ve Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Rize Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda Rize’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi.

Adalet Bakanı ipek (2)

Toplantıya Rize Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Milletvekili Nusret Bayraktar,  Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç, Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Rize Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan ve sivil toplum kuruluşu başkanları katıldı.

Rize’nin ilçelerinde incelemelerde bulunduğunu ve son yıllarda çok önemli atılımlar olduğunu belirten İpek, “Rize’de Adli Tıp için ihale yapıldı çalışmalar tamamlandığında inşaat süreci başlayacak. Kalkandere ve İkizdere’ye ortak bir adliye yapıyoruz. Topkaya Köyü’nde Polis Meslek Yüksek Okulu vardı, orayı biz devraldık. Adalet Bakanlığı’na ait adliye personeline yönelik hizmet öncesi ve hizmet içi eğitimde kullanacağız. 12 ay boyunca orası inşallah çalışacak. Açık cezaevi inşaatı da devam ediyor. İnşallah en kısa sürede tamamlanacaktır” dedi.

Adalet Bakanı ipek (3)

Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, “Rize birçok kıymetli insan yetiştirdi. Rize’nin yetiştirdiği en büyük devlet adamı, dünya lideri Sayın Cumhurbaşkanımızdır. O büyük bir vizyon sahibidir. O Rize’yi çok seviyor. Her fırsatta Rize’ye ne zaman gideceğiz diye özlemini ve hasretini ifade ediyor” şeklinde konuştu.

Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar konuşmasında, “Birlik ve beraberliğimiz sayesinde enerjimizi kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz. Güçlü ve dik duruşlu doğal liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzde olması bizim için ve Türkiye için bir şanstır” dedi.

Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize ziyaretinde Rizelilerin yakışan ne ise onu yapacağını ifade etti.

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu açıklamasında, Rize’de milletvekilleriyle büyük bir uyum içerisinde olduklarını ve yeni dönemde yeni milletvekilleriyle de aynı uyum ve verimlilik içerisinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA