SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Açılışın Böylesi Fıkralarda Olur!

Rize Belediyesi tarihe geçecek bir açılışa imza attı. Daha önce dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya yürüyen merdiveni törenle açtırmak isteyen ancak gelen tepkiler üzerine vazgeçen Rize Belediyesi bu kez inanılmaz bir açılış töreni düzenledi!

Açılışın Böylesi Fıkralarda Olur!
Bu haber 24 Mayıs 2016 - 23:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Belediyesi, görsellikten uzak, demir yığınlarıyla donattığı ve şehrin simgelerine yer vereceğine belediyenin koskocaman logolarına yer vererek yaptığı aydınlatma ile birlikte saat yerleştirdiği Deniz Caddesi için açılış töreni düzenledi.

Açılışta konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Amacımız Rize’yi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek ve son zamanlarda turizm konusunda ilerleme kaydeden şehrimize bu manada katkı sağlayabilmektir. Araç trafiğine kapalı vatandaşlarımızın yoğun kullandığı deniz caddemizi yeni bir görünüme kavuşturmanın mutluluğunu hep birlikte bugün burada yaşamaktayız. Belediye bloklarımızın yenilenmesine kadarki zaman dilimi içerisinde Deniz Caddesini karanlık bir görünüme bırakmamak için böyle bir düzenlemeye karar verdik ve elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içerisinde olduk. İlimizin geleneksel sembollerini şehrimizin çeşitli bölgelerine yansıtıyoruz. Bu yapmış olduğumuz çalışmada da Çay figürümüzü ışıklandırmamıza kattık. Ayrıca burada birde Osmanlı Tuğra görünümlü saat kulesi yaptık. Büyükşehirlerimizde bulunan buluşma noktalarımızın bir benzerini şehrimizde oluşturduk. Bu çalışmanın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Öte yandan yaklaşık 250 bin lira maliyete mal olduğu ifade edilen aydınlatma çalışmalarında 12’si led olmak üzere, 8 adet 3 konsollu, 4 adet 2 konsollu aydınlatma direği yerleştirildiği ve oturma banklarının yenilendiği ifade edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA