SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

AB’den İngiltere’ye: Derhal çıkın! İkinci bir müzakere olmayacak

Uluslararası örgütün liderleri,

AB’den İngiltere’ye: Derhal çıkın! İkinci bir müzakere olmayacak
Bu haber 24 Haziran 2016 - 23:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ve AB Dönem Başkanı Hollanda’nın Başbakanı Mark Rutte, İngiltere’deki referandumun sonucunu görüşmek üzere olağanüstü toplandı.

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Bu beklenmedik bir durum. (Referandum kararına ilişkin) Aldığımız kararda birlik içindeyiz. AB 27 üye olarak yoluna devam edecek.
 
Bu süreç acılı da olsa, şimdi Birleşik Krallık hülkümetinin halkın bu kararını hızla yerine getirmesini bekliyoruz. Herhangi bir gecikme gereksiz bir şekilde belirsizliği artırır.

Birleşik Krallıkla, birlikten çıkmasına dair müzakerelerin şartlarını hızla görüşmeye hazırız. Bu müzakereler bitene kadar, Birleşik Krallık tüm hakları ve sorumluluklarıyla AB üyesi olmaya devam edecek. AB üyeliği sona erene kadar, AB kanunları Birleşik Krallık’ta tam olarak uygulanmaya devam edecek.

18-19 Şubat’ta yapılan AB Liderler Zirvesi’nde İngiltere’yle varılan anlaşmanın geçersiz hale geldi. Tekrar bir müzakere (İngiltere’nin AB kalması için) olmayacak.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA