SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

ABD: Rusya bizi hayal kırıklığına uğrattı

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Toner, Suriye’de kuşatma altındaki bölgelere yardım ulaştırılmasını taahhüt ettiği halde Rusya’nın hiçbir şey yapmadığını söyledi

ABD: Rusya bizi hayal kırıklığına uğrattı
Bu haber 09 Haziran 2016 - 17:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD yönetimi, Rusya’nın Suriye’de insani yardımların ulaştırılması konusunda hiçbir ciddi adım atmadığını iddia ederek, bu konuda hayal kırıklığı yaşadıkların bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Suriye’de kuşatma altındaki bölgelere yardım ulaştırılması konusunda Rusya’yı hiç bir adım atmamakla suçladı.

Toner, yaptığı açıklamada, Viyana’da geçen ay gerçekleştirilen ve Suriye’de muhasara altındaki sivillere yardımların Haziran ayı başına kadar karayolu ile ulaştırılmaması durumunda hava yolu ile gönderilmesi talebinin yapıldığı toplantıda Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un da hazır bulunduğunu hatırlattı.

Rusya’nın yardımların Haziran ayı başında kuşatma altındaki bölgelere ulaştırılmasını taahhüt ettiğini ifade eden Toner, “Bu konuda hiçbir adım atmayan Rusya, bizi hayal kırıklığına uğrattı.” dedi.

Birleşmiş Milletler, Suriye’de Esad ordusunun kuşatması altıda 592 binden fazla kişinin bulunduğunu belirterek, 4 milyon 500 binden fazla insanın ise ulaşması zor bölgelerde yaşadığını açıklamıştı.

CİHAN

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA