SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Rize’de Kurbanlık Sahibini Koşturdu!

Rize’de Kurbanlık Sahibini Koşturdu!
Bu haber 27 Eylül 2015 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

kurban-3

Çaykent Beldesine kadar inen kurban Andon yolunda uzun süre trafiği aksatırken kurbanı yakalamaya çalışan bir kişi hastanelik oldu.

Kurban Bayramı nedeniyle her kurbanda olduğu gibi bayramın birinci günü kaçan boğalar Rize Belediyesi Veteriner müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.

Kurban Bayramı nedeniyle Rize Belediyesi ekipleri ihbarlar üzerine kaçan kurbanlıkların peşine düştü, Rize Merkez Çaykent beldesine bağlı Tekke köyden kaçan kurban Çaykent, Andon yoluna inerek yolun bir süre trafiğe kapanmasına neden oldu.

Kurban sahipleri Burhan Civelek ve Zeki Civelek uzun süre kurbanı kovaladılar, kaçan kurban, uzun süre yol üzerinde bekledi ve araçlara saldırdı. Bir vatandaşın kamyonet ile yaklaştığı kurban araçtan kaçtıktan sonra kendisini durdurmaya çalışan Sinan Kandemir isimli vatandaşı yaraladı. Vatandaşların müdahalesi sonucu yerden kalkan vatandaş ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Rize Belediye Veterinerlik ekiplerinin uyuşturucu atması işe yaramadı, yol üzerinde koşmaya devam eden kurban kamyonetin kurbana yaklaşması ile bir vatandaş tarafından kement atılarak yakalanıp araca bağlandı.

Yiğitler köyünde ise sahiplerinin elinden kaçan kurban dere yatağında uzun süre kurban sahiplerini uğraştırdı, başına çuval geçirilelen ve ağaca bağlanan kurban yanına kimseyi yanaştırmaması sonucu Belediye Ekibi tarafından uyuşturucu ile uyuşturuldu.

Öte yandan arife günü sahiplerinin elinden kaçan kurban halen bulunamadı.

Diğer yandan acemi kasaplar ile Araştırma hastanesi ve Devlet hastanesine müracaatların oldukça yoğun olduğu belirtildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA