SON DAKİKA

Rize'nin Flash Haber Sitesi

Vali Yazıcı Çocukları Unutmadı

Vali Yazıcı Çocukları Unutmadı
Bu haber 21 Nisan 2015 - 9:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rize Valisi Ersin Yazıcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir basın açıklaması yaparak Çocukların bayramını kutladı.

ersin yazıcı

Vali Ersin Yazıcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Yazıcı, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir mutluluk ve coşkuyla kutladığımız bu günde hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Bu yıl, ulusal egemenliğimizin sembolü TBMM’nin kuruluş yıl dönümünü ve dünyanın ilk çocuk bayramını 95. kez kutluyoruz.

Sevgili Çocuklar,

Ülkemizin geleceğini sizler şekillendireceksiniz. Zamanı geldiğinde bizlerin, anne ve babalarınızın yerini sizler devralacaksınız. Aileleriniz ve büyüklerinizle birlikte, ben ve mesai arkadaşlarım, bu doğrultuda sizlere ihtiyaç duyacağınız her türlü destek ve yardımda bulunmaya hazırız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı siz çocuklara armağan ederken, Cumhuriyetin gelecek nesillerine verdiği önemi vurgulamak düşüncesiyle hareket etmiş ve bu düşüncesini “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” sözleriyle ifade etmiştir.

Değerli Veliler, Sevgili Öğretmenler,

Çocuklarımız umutlarımızın resimleridir. Hepimiz büyük fedakârlıklarda bulunarak tüm kaynaklarımızı öncelikle onların daha iyi yetişmelerine ayırıyoruz. Geleceğe güvenle bakan özgüveni yüksek karakteri sağlam nesiller yetiştirmek sizlere tereddüb eden yüce bir görevdir. Şurası muhakkak ki; aydınlık ve müreffeh yarınların teminatı eğitimdir. Çocuklarımız geleceğimizdir diyorsak, onlardan çok şey bekliyorsak, en iyi şekilde yetişmeleri, sağlam bir eğitim almaları ve bir meslek sahibi olmaları için özveride bulunmalıyız. Öncelikle, onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız.

95 yıl öncenin savaş yorgunu genç Türkiye Cumhuriyeti, bugün ekonomik gücü ve ilerleyen demokratik standartlarıyla uluslararası alandaki ağırlığı giderek artan bölgesel bir güç haline gelmiştir. İşgücünün ve sermayesinin neredeyse tamamını savaşlarda kaybetmiş olan ülkemizin bugün geldiği nokta hepimizin gurur duyması gereken bir gelişmedir.

Bu vesileyle, sizlere sadece bir sorununuz olduğunda değil, her zaman yanınızda olduğumuzu hatırlatmak isterim. Valiliğimiz ve Devlet Kurumlarımız sizlerin evinizdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerini düzenleyen, emekleri geçen bütün kurum ve şahıslara teşekkür ediyorum.

1920 yılından beri milli birlik ve beraberliğimiz için özel önem taşıyan bugünde, zor şartlarda milli mücadele yürüterek ülkemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Birinci Meclis’te görev yapan üyeleri ve bütün şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, başta çocuklarımız olmak üzere tüm Rizeli Hemşehrilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA